У рамках «єОселі» видали перший іпотечний кредит під 3%

У рамках «єОселі» видали перший іпотечний кредит під 3%

Кредит надається на строк від 1 до 20 років для придбання квартири

У рамках 	«єОселі» видали перший іпотечний кредит під 3%
Фото: depositphotos.com

Що сталося. В рамках програми доступної іпотеки «єОселя» видали перший пільговий кредит. Його отримала поліцейська з Чернігова під 3% річних через Ощадбанк.

Джерело. Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Деталі. Наразі програма доступної іпотеки працює в тестовому режимі: триває системна робота над тим, щоб скористатися послугою змогли якомога більше українців.

Наразі отримати пільговий іпотечний кредит за ставкою 3% можуть:

  • військовослужбовці ЗСУ, Національної гвардії, працівники інших силових відомств, поліцейські, а також члени їхніх сімей;
  • медичні працівники закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
  • педагоги закладів освіти державної або комунальної форми власності;
  • науковці.

Кредит надається на строк від 1 до 20 років для придбання помешкання в житловому будинку квартирного типу. Власний внесок – від 20% вартості предмета іпотеки.

З початку 2023-го року планується розпочати реалізацію другого етапу програми «єОселя», в рамках якого на отримання кредитів під 7% річних зможуть розраховувати всі громадяни, які відповідатимуть визначеним критеріям.

У зв’язку з технічним доопрацюванням програма єОселя функціонує в тестовому режимі, тому заявки на отримання пільгової іпотеки можна подавати тільки на порталі «Дія».

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що скористатися іпотекою за нинішнього обсягу фінансування зможуть не більше 17 000–20 000 осіб, не розв'язане також питання виселення неплатників з дітьми, і незрозуміло, чи може вчитель або військовий обслуговувати таку позику. Що передбачає програма і чому вона все ще недосконала, розбирався Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло