Окупанти замінували дамбу та підрозділи Каховської ГЕС – Зеленський

Окупанти замінували дамбу та підрозділи Каховської ГЕС – Зеленський

Цей російський теракт може залишити Запорізьку атомну станцію без води для охолодження

This material is also available in English
Окупанти замінували дамбу та підрозділи Каховської ГЕС – Зеленський
Фото: Генштаб ЗСУ

Що сталося. Окупанти замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС.

Джерело. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у зверненні до Європейської ради.

Деталі. «У нас є інформація, що російські терористи замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС. Це один із великих енергетичних об'єктів. Гребля цієї ГЕС утримує близько 18 мільйонів кубометрів води. Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, у зоні затоплення опиняться близько 80 населених пунктів, включаючи Херсон», – повідомив президент.

За його словами, може бути зруйноване забезпечення водою значної частини півдня України. Цей російський теракт може залишити Запорізьку атомну станцію без води для охолодження.

«Вода для ЗАЕС береться саме з Каховського водосховища. Навіть робота каналу, який побудований для постачання води в Крим і про який періодично нібито «печуться» у Москві, буде повністю зруйнована. Ось це – справжнє ставлення росії до нашого українського Криму. А загалом руйнівні екологічні, гуманітарні, техногенні наслідки одного цього російського теракту можуть стати такими, що його називатимуть історичною катастрофою», – каже Зеленський.

За його інформацією, росія вже підготувала все, щоб здійснити цей теракт. Українських працівників викинули з Каховської станції – там тільки російські громадяни. Вони повністю контролюють станцію.

«Треба негайно діяти, щоб росія не мала змоги реалізувати цю катастрофу. Потрібна міжнародна спостережна місія на Каховську ГЕС. Потрібно повернути туди український персонал і забезпечити негайне й професійне розмінування агрегатів і дамби», – говорить український лідер.

Бекграунд. Раніше американський Інститут вивчення війни (ISW) нагадав про зроблену 18 жовтня заяву командувача російськими силами в Україні Сергєя Суровікіна про нібито отриману інформацію про намір Києва завдати удару по греблі Каховської ГЕС, що спричинить руйнівну повінь у Херсонській області.

Голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо підтримав цю заяву і звинуватив українські сили в планах завдати удару по дамбах, розташованих вгору за течією від Херсонщини.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло