Апокаліпсис в енергосистемі України скасовується – «Укренерго»

Апокаліпсис в енергосистемі України скасовується – «Укренерго»

Проте енергосистема потребує певного періоду для відновлення після масштабних руйнувань

Апокаліпсис в енергосистемі України скасовується – 	«Укренерго»
Фото: flickr.com

Що сталося. Апокаліпсис в енергосистемі України через масові ракетні удари країни-терориста росії скасовується.

Джерело. Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону, передає «УНІАН».

Коментарі. «Думаю, що апокаліпсис скасовується. Сьогоднішні графіки відключення, які довелося, на жаль, застосувати через дефіцит потужності в енергосистемі не є свідченням апокаліпсиса, а скоріше є таким контрольованим інструментом, який застосовує наш диспетчерський центр для того, щоби стабілізувати енергосистему», – заявив Кудрицький.

Він додав, що енергосистема потребує певного періоду для відновлення після масштабних руйнувань, спричинених російськими ударами.

«Протягом цього періоду варто очікувати таких стабілізаційних заходів, як обмеження споживання у разі, якщо це необхідно», – додав Кудрицький.

За його словами, сьогодні добровільні обмеження споживання серед громадян виявились недостатніми, внаслідок чого «Укренерго» було змушене застосувати графіки аварійних вимкнень для громадян.

«Що стосується темпів відновлення енергомереж, для того, щоби відновити їх первинну функціональність, це займе певний час, і це не дні, і навіть не тижні. Але для того, щоб відновити такий запас міцності нашої енергосистеми, я думаю, що це можна було б зробити у найближчі декілька тижнів, звичайно, при умові, що не буде таких масштабних ракетних обстрілів. Але ми готуємося до всіляких сценаріїв. Тому маємо в руках інструментарій для збалансування енергосистеми різними шляхами», – заявив він.

За його словами, найбільш проблемними є енерговузли, які традиційно споживають найбільше електроенергії: це центральний регіон, і зокрема Київський енерговузол, також ще Харківський енерговузол, і Захід України.

Кудрицький заявляє, що зараз важлива економія електроенергії.

Бекграунд. Водночас «Укренерго» вводить контрольоване обмеження споживання електроенергії в Харківській, Сумській, Полтавській областях. Диспетчерський центр був вимушений запровадити це рішення через різке збільшення рівня споживання електроенергії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло