Окупаційна влада Херсона закликала мешканців терміново покинути місто

Окупаційна влада Херсона закликала мешканців терміново покинути місто

За даними Генштабу ЗСУ, у Херсоні триває підготовка до вуличних боїв

Окупаційна влада Херсона закликала мешканців  терміново покинути місто
фото DR

«Через напружену ситуацію на фронті, підвищену небезпеку масованих обстрілів міста та загрозу терористичних атак усі мирні жителі мають негайно покинути місто та переправитися на лівий берег Дніпра», – йдеться у повідомленні так званої «адміністрації», поширеному в телеграм-каналах.

З собою рекомендують взяти документи, гроші, цінні речі та одяг. Переправляти громадян збираються на катерах до міста Олешки та Голої Пристані.

Тих, хто залишився у місті, запросили до Палацу культури на «вечір російської літератури, музики та живопису».

У повідомленні сказано, що «у цей складний час» жителі «шукають заспокоєння у російських творах мистецтва».

Заступник голови «адміністрації» Кирило Стремоусов 13 жовтня запевняв, що «ніякої евакуації немає», а вже 18 числа заявив, що найближчим часом «почнеться битва за Херсон», і закликав до «максимально швидкої евакуації».

Сьогодні, 22 жовтня, він повідомив, що правий берег Дніпра вже залишили 25 000 людей, але «є якась частина „ждунів“ – вони чекають на ЗСУ».

Бекграунд. Раніше проросійська влада прогнозувала, що з Херсонської області захочуть евакуюватися 50-60 тисяч людей. Віце-прем'єр росії Марат Хуснуллін пообіцяв херсонцям безкоштовне проживання, а також житло тим, хто вирішить залишитися у росії.

Стремоусов зазначив, що місто має залишити «якнайбільше людей», щоб у ньому могли укріпитися для оборони російські військові. За даними Генштабу ЗСУ, у Херсоні триває підготовка до вуличних боїв.

21 жовтня американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що армія рф розпочала відступ із Херсонської області. Для цього потрібно, щоб частина угруповання на правому березі Дніпра стримувала атаки українців.

На думку начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексія Громова, росіяни спробують вивести найбоєздатніші війська, а прикривати відхід відправлять нещодавно мобілізованих.

За даними Генштабу ЗСУ, росіяни в Херсоні переодягаються у цивільний одяг та заселяються в помешкання евакуйованих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло