Курс юаня і китайські акції рекордно обвалилися після переобрання Сі Цзіньпіна на третій термін

Курс юаня і китайські акції рекордно обвалилися після переобрання Сі Цзіньпіна на третій термін

Інвестори більше не впевнені в економічному зростанні китайської економіки

Курс юаня і китайські акції рекордно обвалилися після переобрання Сі Цзіньпіна на третій термін
фото Shutterstock

Китайські ринки негативно відреагували на переобрання лідера Комуністичної партії Сі Цзіньпіна на третій термін (що фактично означає отримання необмеженої влади): акції закрили свій найгірший день у Гонконгу з часів глобальної фінансової кризи 2008 року, а курс юаня впав до 14-річного мінімуму.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Індекс Hang Seng China Enterprises Index, що відображає акції китайських компаній, зареєстрованих у Гонконгу, впав на 7,3%, що стало найгіршим показником з моменту створення індексу у 1994 році.

Іноземні інвестори залишили материкові ринки, продавши рекордну кількість акцій через біржу в Гонконгу, що призвело до зниження майже 3% індексу CSI 300.

Юань впав на 0,6% до найслабшого рівня із січня 2008 року – 7,259 юаня/$.

Продаж китайських акцій іноземними інвесторами становив 17,9 млрд юанів ($2,5 млрд) – максимум з 2016 року.

Так ринок реагує на очевидну тенденцію, що розвиток економіки перестає бути головною метою китайського керівництва. Посилюється державний контроль за нею, з керівних органів видалені люди з ринковими поглядами та технологічними компетенціями.

Сі закликає спиратися на власні сили, розробляти свої технології та ноу-хау, менше взаємодіяти із Заходом в економіці та сильніше протистояти йому в політиці та висловлює неприкрите бажання приєднати Тайвань.

«Це панічні продажі, – зазначив Дікі Вон, начальник аналітичного відділу Kingston Securities у Гонконгу. – Цілком очевидно, що інвестори просто не впевнені у майбутньому китайської економіки».

Акції найбільших технологічних компаній, таких як Alibaba, JD.com, Meituan, впали більш ніж на 11%.

Приватне підприємництво більше не в пріоритері для китайського керівництва, яке робить ставку на розвиток багато в чому за рахунок державних компаній.

Тим часом акції Alibaba, наприклад, були одними з найпопулярніших серед роздрібних інвесторів навіть до того, як через санкції вони втратили доступ до недружніх тепер західних ринків.

Джастін Тан, директор відділу аналізу азіатських ринків United First Partners, прокоментував позицію інвесторів:

“Вони стурбовані тим, що з урахуванням обрання до керівних органів КПК такої кількості прихильників Сі його можливості щодо проведення недружнього ринку політики тепер нічим не обмежені”.

Бекграунд. Нагадаємо, у Китаї Сі Цзіньпіна переобрали на третій термін, порушивши статут. Він залишиться на своєму посту як мінімум до 2027 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло