Два найбільші НПЗ Індії припинили купувати російську нафту

Два найбільші НПЗ Індії припинили купувати російську нафту

Країна побоюється нових санкцій, що набудуть чинності 5 грудня

Два найбільші НПЗ Індії припинили купувати російську нафту
фото Shutterstock

Російські нафтовики зіткнулися з проблемами на ринку Індії – ключового покупця російської сировини, яка після введення антиросійських західних санкцій забирала всю нафту, від якої відмовилися країни Європи.

Однак зараз два найбільші державні індійські НПЗ призупинили закупівлю нафти з рф на спотовому ринку після того, як Євросоюз на початку жовтня затвердив нові санкції, пов’язані з анексією окупованих територій України.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Як стверджують знайомі із ситуацією джерела, йдеться про заводи Indian Oil Corporation і Bharat Petroleum Corporation Limited (BPCL). Вони відмовляються від партій російської нафти з постачаннями після 5 грудня – дати, коли набуває чинності європейське нафтове ембарго.

Одночасно з ним ЄС має намір запровадити стелю цін на нафту з росії із забороною на танкерні перевезення, якщо вартість нафти перевищує ліміт.

Індійські НПЗ, які після початку війни наростили імпорт із рф більш ніж у 30 разів, очікують на ясність щодо майбутніх санкцій: їх турбує загроза потрапляння під можливі вторинні заходи (тобто санкції проти порушників санкцій).

На початку жовтня Індія закуповувала 920 000 барелів російської нафти щодня, хоча до вторгнення в Україну – не більше 30 000, випливає з підрахунків Bloomberg, що ґрунтуються на статистиці танкерних перевезень.

На тижні, що завершився 14 жовтня, Індія скоротила імпорт на 11% до 820 000 барелів на добу, а на тижні по 21 жовтня – ще на 30% до 580 000 барелів на день.

Проте одночасно до 310 000 барелів щодня зріс «сірий» експорт російської нафти. Це обсяги, що спливають із портів на танкерах, які приховують пункт призначення. Як правило, вони прямують саме до Індії, зазначає Bloomberg.

Бекграунд. Напередодні Bloomberg повідомляв, що саме перед введенням ембарго на російську нафту таємничі компанії скуповують танкери, формуючи флот для перевезення російської нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло