«Метінвест» Ахметова через війну працює на 30–50% – гендиректор

«Метінвест» Ахметова через війну працює на 30–50% – гендиректор

Ситуацію ускладнює відсутність доступу до портів Чорного моря

«Метінвест» Ахметова через війну працює на 30–50% – гендиректор

Що сталося. Підприємства металургійного холдингу «Метінвест» бізнесмена Ріната Ахметова, а також Вадима Новінського, працюють на 30-50% потужності через війну.

Джерело. Про це заявив у подкасті Money Talks британського видання The Economist генеральний директор компанії Юрій Риженков, повідомляє Liga.net.

Деталі. «Наразі ми працюємо на рівні від 30% до половини довоєнних потужностей. Та навіть цього важко досягти через логістику, оскільки порти Чорного моря не доступні для України для експорту залізної руди, сталі та вугілля», – розповів він. Через це, продовжив Риженков, компанія змушена доставляти вантажі наземними маршрутами, які є обмеженими за пропускною здатністю, або ж дорогими для певних категорій товарів.

Гендиректор повідомив, що більшість комбінатів, що перебувають під контролем групи, не постраждали. Вони можуть повернутися на довоєнний рівень виробництва протягом року.

Разом з тим, додав Риженков, поки достеменно невідомо, якої шкоди зазнали підприємства групи на окупованих територіях і як швидко може бути відновлена їх робота.

«Але якщо говорити про комбінати, які розташовані на окупованій території у Маріуполі, такі як Азовсталь та ММК ім. Ілліча, ми маємо подивитися, якої шкоди вони зазнали під час бомбардувань. Я підозрюю, що збитки там були значними», – сказав керівник «Метінвесту».

У минулий вівторок стало відомо, що 16 підприємств групи «Метінвест» подали позови до Європейського суду з прав людини проти Росії. Вони вимагають «справедливої компенсації за шкоду, заподіяну їм російською агресією» з 24 лютого 2022 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що майже третина електростанцій України, приблизно 30%, знищені внаслідок російських атак протягом 10–18 жовтня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло