Банк Credit Suisse залучить $4 млрд інвестицій і стане «простішим»

Банк Credit Suisse залучить $4 млрд інвестицій і стане «простішим»

Одним з головних інвесторів стане Саудівська Аравія

Банк Credit Suisse залучить $4 млрд інвестицій і стане «простішим»
фото DR

Швейцарський банк Credit Suisse докладає зусиль щодо зміцнення свого балансу – для цього фінустанова продасть один із найважливіших торгових підрозділів та збільшить капітал завдяки інвестиціям.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Вартість Credit Suisse цього року впала після тривалого періоду низької ефективності. Банк заявив, що залучить $4,05 млрд і загалом відмовиться від інвестиційно-банківської діяльності, зосередившись натомість на своїй діяльності з управління активами та добробутом, а також на внутрішніх швейцарських операціях.

При цьому Національний банк Саудівської Аравії погодився купити на суму до $1,5 млрд нових акцій, отримавши 9,9% акцій.

Credit Suisse водночас буде скорочувати свої активи, зважені з урахуванням ризику, на 40% протягом наступних трьох років.

Банк почне з того, що продасть свій підрозділ сек'юритизованих продуктів – покупцем виступить консорціум на чолі з Apollo Global Management та Pimco.

Швейцарський кредитор також має намір протягом трьох років виділити свій інвестиційно-банківський сектор під відродженим брендом Credit Suisse First Boston.

«Це історичний момент для Credit Suisse, – сказав головний виконавчий директор Ульріх Кернер. – Ми радикально реструктуруємо інвестиційний банк, щоб допомогти створити новий банк, простіший, стабільніший і з більш сфокусованою бізнес-моделлю, побудованою на потребах клієнтів».

Ці заходи стали кульмінацією тривалого періоду занепаду колись гордого кредитора, який протягом 20 років був одним із найбільших представників на Волл-стріт.

Банк втратив мільярди на кредитуванні хедж-фонду Archegos Capital Management і факторингових операцій Lex Greensill.

Банк оголосив про свої заходи того ж дня, коли зафіксував збиток у розмірі понад $4 млрд за третій квартал і майже $13 млрд відтоку коштів із ключових підрозділів Wealth та Asset Management.

Бекграунд. Як стало відомо, швейцарський банк Credit Suisse скоротить 9000 працівників.

Весь минулий тиждень на фінансових ринках світу активно обговорювалося можливе банкрутство швейцарського банку Credit Suisse. Зокрема, аналітиків цікавило, чи не стане падіння цього гіганта спусковим гачком для чергової фінансової кризи.

Більше про це читайте в матеріалі Mind «Швейцарському банку Credit Suisse пророкують крах і порівнюють з Lehman Brothers. Чому це некоректно?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло