Офіс президента: “Україна не підписувала з росією жодних “зернових угод”

Офіс президента: “Україна не підписувала з росією жодних “зернових угод”

Україна чекає на реакцію офіційних підписантів — Туреччини й ООН

Офіс президента: “Україна не підписувала з росією жодних “зернових угод”
Сергій Нікіфоров
фото Офіційний сайт президента України

Речник президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна очікує реакцію Туреччини та ООН на російські заяви про вихід з«зернової ініціативи».

«Україна не підписувала з рф жодних “зернових угод”. Підписантами є росія, Туреччина та ООН. А Україна не підписувала з росією жодних угод, тому що розуміє, що вона майже ніколи не дотримується взятих на себе зобов’язань. Тому очікуємо на реакцію підписантів»,  – повідомив Нікіфоров у коментарі Суспільному.

А глава Офісу президента Андрій Єрмак назвав дії москви «продовольчим шантажем» і зазначив, що заяви про «теракт» у Севастополі є вигадкою.

«Примітивність російського шантажу у всьому. Ядерний шантаж, енергетичний, продовольчий… Вигадки про “брудну бомбу”, над якими сміється весь світ. Вигадані теракти на власних об‘єктах. Все надто примітивно та передбачувано. Агонія злочинців, які не можуть зрозуміти, що інфантильними ультиматумами вони нічого не досягнуть. І що їх час добігає кінця»,  – написав Єрмак у соцмережах.

Між тим в ООН прокоментували заяву рф про призупинення участі в «зерновій угоді».

«Життєво важливо, щоб усі сторони утримувалися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу Чорноморську зернову ініціативу», – зазначив заступник речника Генсека ООН Фархан Хак.

Бекграунд. Нагадаємо, Після атаки дронів на військові кораблі рф в Севастополі кремлівська влада заявила, що «більше не може гарантувати безпеку» для кораблів, які перевозять зерно, тому «призупиняє на невизначений термін» дію зернової угоди.

В атаці дронів москва звинуватила Україну і Велику Британію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло