США активно відстежують, куди постачається надана Україні американська зброя

США активно відстежують, куди постачається надана Україні американська зброя

Інспектори стверджують, що українці ведуть справи «прозоро»

США активно відстежують, куди постачається надана Україні американська зброя
фото DR

За даними Пентагону, США почали проводити виїзні інспекції щодо поставок зброї в Україну в рамках надання гарантій, що ця зброя не буде перенаправлена незаконно.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Інспекцію очолює бриг. генерал Гаррік Хармон, військовий аташе США в Україні, разом із відділом співробітництва посольства в галузі оборони.

Інспекції проводяться на тлі вимог деяких членів Конгресі про посилення контролю за зброєю на мільярди доларів, що відправляється в Україну.

Міністр оборони Ллойд Остін нещодавно обговорював необхідність інспектування поставок зброї з українцями, сказав чиновник.

Хоча США не бачили «достовірних доказів перенаправлення наданої США зброї» в Україні, за словами високопоставленого представника міністерства оборони США, адміністрація робить кроки для запобігання таким випадкам, включаючи проведення інспекцій запасів американської зброї на місцях в Україні: «Там, де дозволяють умови безпеки».

Чиновник не сказав, де проводилися такі перевірки. Однак він запевнив: «У кожному разі наша команда з посольства США побачила, що українці дуже прозорі та сприяють перевіркам».

За словами посадовця, представники США створюють докладні записи про кожну партію безпосередньо перед її ввезенням до України. Після появи в Україні американці реєструють та відстежують зброю від кордону до лінії фронту. Україна також деталізує пошкодження зброї в умовах бою, щоб можна було відстежити втрати.

Крім того, «міністерство оборони проводить практичні заняття з ЗСУ, щоб вони могли надати якісніші дані, наприклад, з об'єктів, розташованих поруч із лінією фронту, які не можуть відвідувати американські співробітники», – сказав чиновник.

Він додав, що схожим чином США відстежують свою зброю і в інших країнах світу.

Бекграунд. Також сьогодні стало відомо, що передові американські системи ППО NASAMS прибудуть в Україну найближчими днями, як тільки українські військові закінчать навчання на них.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло