Голова Київської ОВА допускає можливість двотижневого блекауту

Голова Київської ОВА допускає можливість двотижневого блекауту

Ракетні обстріли енергетичної інфраструктури, за його словами, можуть призвести до того, що не буде опалення

Голова Київської ОВА допускає можливість двотижневого блекауту
Фото: Shutterstock

Що сталося. Голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба повідомив, що у разі продовження ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури може статися повне відключення електроенергії. Можуть виникнути пошкодження, які потребуватимуть двотижневого відновлення.

Джерело. Про це він сказав в інтерв'ю hromadske.

Коментар. «Якщо будуть пошкодження, які ми зможемо відновити за два тижні, то це свідчитиме про те, що нам два тижні потрібно протриматись. Якщо будуть інші пошкодження, то процес ремонту може зайняти й більше часу або, навпаки, менше. На жаль, у нас такий ворог, що важко передбачити умови ураження.

Тобто є реальна загроза, що ми на термін до двох тижнів можемо опинитися без світла. І ми вже готуємося до цього», – заявив Кулеба.

За його словами, ракетні обстріли енергетичної інфраструктури можуть призвести до того, що не буде опалення. Для такого випадку в Київській області є 750 стаціонарних пунктів обігріву. 

Ці пункти обладнані відповідними генераторами, там є їжа, певні запаси води.

«Тобто це укриття, які дадуть змогу бути в теплі й безпеці. У ДСНС є також інфраструктура мобільних пунктів обігріву», – зауважив голова ОВА.

Бекграунд. З 10 жовтня росія проводить масовану атаку на українську енергетичну інфраструктуру. Пошкоджені потужності оперативно відновлюються, проте з ладу виведено низку критично важливих об'єктів. Через це регулятор змушений вдаватися до віялових відключень. 

27 жовтня НЕК «Укренерго» оголосила, що запроваджує ще триваліші, безпрецедентні екстрені відключення світла. Лише в Києві та області виник дефіцит потужності в розмірі 30% споживання.

Сьогодні президент Володимир Зеленський заявив, що унаслідок енергетичного тероризму з боку росії серйозно пошкоджено вже близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України, зокрема ТЕС, ТЕЦ та ГЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло