Доходи російського бюджету від експорту нафти впали до мінімуму від початку війни - аналіз

Доходи російського бюджету від експорту нафти впали до мінімуму від початку війни - аналіз

У жовтні 2022 року доходи бюджету від нафтового експортного мита впали до $881 млн

Доходи російського бюджету від експорту нафти впали до мінімуму від початку війни - аналіз
фото Pixaby

Російський бюджет у жовтні отримав найнижчі доходи від експорту нафти з березня, який став першим повним місяцем війни. Після того, як наприкінці року набудуть чинності нові санкції, надходження до бюджету можуть скоротитись ще сильніше.

Джерело. Такі розрахунки наводить “Агентство”.

Деталі. У березні 2022 року в бюджет рф надійшло експортного мита на нафту майже на $1,3 млрд, в решту місяців війни розмір надходжень варіювався від $0,9 до $1,2 млрд.

У жовтні доходи від мита вперше за рік впали нижче $0,9 млрд, знизившись на 28% порівняно з жовтнем 2021 року та на 15% – у вересні 2022 року, показали розрахунки видання.

Росія офіційно перестала публікувати статистику щодо експорту нафти після початку війни.

За даними джерел «Коммерсанта», у жовтні 2022 року експорт трохи виріс до 19,84 млн тонн (4,7 млн/бар на добу) порівняно з 19,39 млн тонн (4,58 млн/бар на добу) у жовтні 2021 року.

Але через падіння ціни на нафту знизилося експортне мито: до $44,4 за тонну у жовтні цього року з $62,8 у жовтні минулого року.

Доходи російського бюджету від експорту нафти впали до мінімуму від початку війни - аналіз
Розрахунки «Агентства»

Таким чином, у жовтні 2022 року доходи бюджету від нафтового експортного мита впали до $881 млн з $1,22 млрд у жовтні 2021 року.

У вересні 2022 року експорт і надходження від мита виявилися вищими за жовтневі показники: близько 20 млн тонн і близько $1 млрд, відповідно.

Російські нафтові компанії у жовтні 2022 року сумарно отримали на 11% менше доходів від експорту сировини порівняно з жовтнем 2021 року – $10,29 млрд після $11,57 млрд. Це показали розрахунки «Агентства», які ґрунтуються на даних про середню ціну російської нафти Urals, що публікується Мінфіном. У вересні загальний експортний виторг нафтовиків склав $9,83 млрд.

У листопаді доходи бюджету від нафти можуть впасти ще сильніше, прогнозує видання, оскільки ринок готується до нових обмежень проти російської сировини. 5 грудня набуває чинності часткове ембарго Євросоюзу, яке заборонить постачання російської нафти морем. Крім того, країни G7 узгодили цінову стелю для нафти з росії.

Бекграунд. Згідно з підрахунками агентства Bloomberg, москва не може знайти нові ринки для збуту приблизно 1,4 млн барелів на добу, які наприкінці року перестане купувати Європа.

Тим часом The New York Times дослідив, що вартість російського експорту нафти і газу зросла після того, як вона вторглася до України – навіть у тих країнах, які в активній опозиції щодо росії, що сприяло збільшенню надходжень до російського бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло