Ціни на пшеницю та кукурудзу впали на тлі новини, що росія відновить участь в зерновій угоді

Ціни на пшеницю та кукурудзу впали на тлі новини, що росія відновить участь в зерновій угоді

ООН заявляє, що зерновий коридор має вирішальне значення для запобігання глобальній продовольчій кризі

Ціни на пшеницю та кукурудзу впали на тлі новини, що росія відновить участь в зерновій угоді
фото Pixaby

Ціни на пшеницю та кукурудзу на світових товарних ринках впали в середу після того, як росія змінила курс і заявила, що приєднається до угоди, яка дає змогу експортувати життєво важливе зерно з України через Чорне море.

Джерело. Про це передає CNN.

Деталі. Ф'ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго впали на 6,34% до $8,45 за бушель. Ф'ючерси на кукурудзу впали на 1,93% – до $6,84 за бушель.

На початку цього тижня спостерігалося різке зростання цін на обидва ці види товари після того, як росія в суботу заявила, що призупинила свою участь в угоді.

На Україну та росію разом припадає майже третина світового експорту пшениці, і зернова угода відіграла вирішальну роль у зниженні цін на пшеницю та інші товари в усьому світі.

Глобальний індекс цін на продовольство Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, що досяг рекордного рівня у березні, знижується сім місяців поспіль.

Минулого тижня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що відновлення Чорноморської зернової ініціативи має вирішальне значення для запобігання глобальній продовольчій кризі.

За оцінками ООН, зниження цін на основні продукти харчування в результаті угоди врятувало близько 100 млн людей від межі крайньої бідності.

За даними ООН, експорт зерна та інших продуктів харчування в рамках зернової ініціативи перевищив 9 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло