Парламент Болгарії схвалив першу військову допомогу для України
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Парламент Болгарії схвалив першу військову допомогу для України

Протягом місяця країна буде вирішувати, яку саме зброю надати

Парламент Болгарії схвалив першу військову допомогу для України
фото DR

Парламент Болгарії, що має назву Національні збори, проголосував 175 голосами “за” і 49 “проти” (1 утримався) за пропозицію, подану чотирма проєвропейськими партіями, щодо надання Україні озброєння.

Джерело. Про це пише CNBC.

Деталі. Зараз уряд має один місяць, щоб вирішити, яку зброю Болгарія може надати, не впливаючи на її власні оборонні можливості.

Раніше Болгарія погодилася ремонтувати українську військову техніку на своїх заводах, але відмовилася відправляти зброю напряму через спротив президента Румена Радева та дружніх до москви політичних партій країни.

«Більше зброї – більше війни», – сказала лідер Болгарської соціалістичної партії Корнелія Нінова, пояснюючи, чому депутати її партії проголосували проти.

Гарячі дебати, які передували голосуванню, відображали розбіжності серед болгарських політиків.

Незважаючи на те, що країна належить як до НАТО, так і до ЄС, багато болгар відчувають сильні симпатії до росії, які вкорінені в історії, культурі та релігії, пише видання. Болгарія також значною мірою залежить від російських енергоносіїв.

Бекграунд. Як повідомлялося, на початку жовтня новий уряд Болгарії вивів з-під санкцій російські компанії-постачальники палива. Зняти обмеження змусила складна ситуація із пальним у країні.

Видання Euractiv зазначає, що Болгарія та Угорщина є єдиними країнами НАТО та ЄС, які офіційно відмовляються надіслати військову допомогу Україні.

При цьому Болгарія через посередників продала Україні зброї та боєприпасів щонайменше на 1 млрд євро. За даними видання, болгарські виробники та торговці зброєю продають свою продукцію переважно в Польщу та Румунію, звідки зброя потім реекспортується в Україну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло