Україна отримає від партнерів системи Hawk, NASAMS, Crotale та боротьби з ворожими БПЛА – Резніков

Україна отримає від партнерів системи Hawk, NASAMS, Crotale та боротьби з ворожими БПЛА – Резніков

Питання посилення НАТО стоятиме після перемоги першим, бо тільки Україна здатна реально посилити країни НАТО, вважає міністр

Україна отримає від партнерів системи Hawk, NASAMS, Crotale та боротьби з ворожими БПЛА – Резніков
Міністр оборони Олексій Резніков

Що сталося. Україна отримає від партнерів системи Hawk, NASAMS, Crotale, а також системи боротьби з ворожими безпілотними літальними апаратами та БПЛА, які необхідні Україні для розвідки та наведення артилерії.

Джерело. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у Медіацентрі «Україна».

Деталі. «Після мого візиту до Брюсселя, де відбувалося засідання у форматі «Рамштайн» за ініціативою США, а потім був міністеріум країн НАТО, усі почули від мене про те, що в нас пріоритетом номер один є протиповітряна, протиракетна оборона. Це наші партнери дуже добре зрозуміли.

Сьогодні вони теж налаштовані в першу чергу на посилення саме захисту нашого неба. Це й нові системи Hawk 23. Ви знаєте, що німецькі IRIS почали працювати. NASAMS уже в дорозі з відповідно підготовленими нашими екіпажами. Також ми отримуємо систему Crotale від французьких партнерів. Наразі ми доопрацьовуємо деякі інші системи від інших країн-партнерів», – сказав Резніков

Міністр додав, що також триватиме допомога щодо постачання Україні боєприпасів, які необхідні для артилерії, систем залпового вогню.

Крім того, Україна отримає системи боротьби з ворожими БПЛА, а також БПЛА, які необхідні Україні для розвідки та наведення артилерії.

«Наші партнери налаштовані не лише на короткострокову допомогу, і навіть не тільки на середньострокову. На довгострокові розуміння перспектива в них теж є. Тому ми обговорюємо сьогодні все: хаби з ремонту та відновлення, створення нових майданчиків, розвиток та замовлення у їхніх виробників тієї зброї, яка потрібна Україні з розрахунку не на один місяць, не на два, не на три. Тому що всі розуміють, що навіть перемога України, яка відбудеться (сподіваюся, що вона відбудеться в найближчому майбутньому), не означатиме, що ця підтримка зупиниться», – зазначив міністр оборони.

За його словами, Україна вже довела, що має найкращий досвід і вміння протистояти агресії рф. «На сьогодні такої експертизи, яку мають українські ЗС у секторі безпеки на полі бою не має жодна армія світу. Тому питання посилення НАТО стоятиме після перемоги першим, бо тільки Україна здатна реально посилити країни НАТО», – наголосив Резніков.

Бекграунд. Нагадаємо, що міністри G7 обговорять координацію підтримки України на тлі російських ударів по енергооб'єктах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло