Електронні марки невдовзі замінять паперові, їх можна буде придбати онлайн – Мінінфраструктури

Електронні марки невдовзі замінять паперові, їх можна буде придбати онлайн – Мінінфраструктури

Е-марки будуть повноцінним засобом оплати поштових послуг

Електронні марки невдовзі замінять паперові, їх можна буде придбати онлайн – Мінінфраструктури
Фото: pexels.com

Що сталося. Міністерство інфраструктури, коментуючи закон «Про поштовий зв’язок», ухвалений 3 листопада Верховною Радою, заявило, що паперові марки замінять електронні.

Джерело. Про це йдеться на сайті міністерства.

Деталі. Зазначається, що це буде «повноцінний засіб оплати поштових послуг», придбати які можна буде онлайн.

«Новий закон дозволяє зробити крок до сучасних стандартів надання послуг та зробити відповідними до європейських норм. Для споживачів поштових послуг ухвалення закону – це зрозумілий механізм захисту прав. Для компаній – це чіткі норми, що стосуються послуг, які роками існують, але досі жодним чином не було уніфіковані», – йдеться в повідомленні.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков вважає, що для країни загалом цей закон унормовує міжнародні перевезення та процес міжнародного поштового обміну. «Це рішення стане ефективним інструментом в боротьбі з контрабандою», – додав Кубраков.

Зокрема, новий закон покладає моніторинг якості надання універсальних послуг поштового зв’язку на нацрегулятора – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового звʼязку.

Уперше на законодавчому рівні вводиться поняття «кур’єрська послуга», яка визначається як повноцінна послуга поштового зв’язку.

Крім того, новим законом зафіксовано модель доставлення та здачі відправлень через поштомати (як засіб поштового зв’язку).

Бекграунд. Нагадаємо, що «Укрпошта» випускатиме NFT-марки для підтримки ЗСУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло