Захист об'єктів критичної інфраструктури буде посилений – Держспецзв’язку

Захист об'єктів критичної інфраструктури буде посилений – Держспецзв’язку

Служба виконуватиме функції уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури України

Захист об'єктів критичної інфраструктури буде посилений – Держспецзв’язку
Фото: УНІАН

Що сталося. Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон, що вносить низку змін до деяких законів України щодо формування та реалізації державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури.

Джерело. Про це йдеться на сайті Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку).

Деталі. Зазначається, що в умовах повномасштабної війни росії проти України, постійних ворожих атак – захист обʼєктів критичної інфраструктури (ОКІ) та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури (ОКІІ), які на них розміщені, – серед пріоритетів держави. 

Згідно з документом, Держспецзв’язку виконуватиме функції уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури України.

Уже триває робота над створенням переліку ОКІ. Також буде сформовано та наповнено реєстр об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Це дасть можливість проаналізувати рівень їхньої захищеності та посилити стійкість там, де необхідно, ефективніше виявляти загрози та запобігати їм, забезпечувати постійний і надійний захист таких об’єктів», – зазначив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Служба має всі необхідні інструменти, технічну базу й достатній кадровий потенціал для ефективного виконання покладених на неї нових завдань щодо забезпечення системної роботи у сфері захисту ОКІ та ОКІІ.

Відповідно до закону Держспецзв’язку здійснюватиме повноваження уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури України під час дії воєнного стану, а також протягом 12 місяців після його припинення чи скасування.

Бекграунд. Нагадаємо, що Україна шукає за кордоном енергетичне обладнання на тлі ударів по інфраструктурі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло