Нацбанк спростив умови щодо задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для благодійних фондів

Нацбанк спростив умови щодо задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для благодійних фондів

НБУ розширив перелік товарів оборонного призначення для їх придбання за кордоном

Нацбанк спростив умови щодо задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для благодійних фондів
Фото: НБУ

Що сталося. Нацбанк розширив перелік товарів оборонного призначення для їх придбання за кордоном і спростив умови щодо задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для благодійних фондів.   

Джерело. Про це йдеться на сайті НБУ.

Деталі. Так, із 5 листопада внесено зміни стосовно придбання товарів за кордоном для підтримання обороноздатності України. Доповнено тепловізорами та низкою інших приладів перелік товарів оборонного призначення для придбання яких з метою підтримання обороноздатності України:

  • волонтери – фізичні особи мають змогу розраховуватися гривневими платіжними картками за кордоном без обмежень;
  • фізичні особи мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон (у межах щомісячного ліміту 400 000 грн в еквіваленті).

Зазначається, що до відповідного переліку також входять: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Крім того, банки не враховуватимуть наявні залишки коштів у іноземній валюті на рахунках благодійних фондів та не вимагатимуть продажу та/або використання наявної валюти під час задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для оплати імпортних контрактів.

Це рішення ухвалювалося з огляду на те, що іноземна валюта може надходити на рахунки благодійних фондів як допомога з цільовим призначенням.

Бекграунд. Нагадаємо, що Нацбанк придбав військових облігацій на 10 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло