Банки України отримали 7,4 млрд грн чистого прибутку за 9 місяців

Банки України отримали 7,4 млрд грн чистого прибутку за 9 місяців

Водночас з 67 платоспроможних установ 23 виявилися збитковими

Банки України отримали 7,4 млрд грн чистого прибутку за 9 місяців
Фото: Getty Images

Що сталося. Платоспроможні банки України отримали 7,4 млрд грн чистого прибутку за 9 місяців поточного року.

Джерело. Про це йдеться у звіті НБУ.

Деталі. Для порівняння в Нацбанку навели результати сектору за січень – вересень 2021 року. Торік чистий прибуток установ досяг 51,4 млрд грн. Рентабельність капіталу сектору за 9 місяців поточного року становила 4.3% порівняно з 32.1% рік тому.

Водночас темпи зростання чистого процентного доходу уповільнилися до 26% у річному вимірі. Минулого року в січні – вересні показник становив 35%. Скоротився й чистий комісійний дохід – у НБУ зафіксували зменшення на 16% р/р.

Натомість операційний результат банків залишався позитивним: чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви зріс на 78% р/р. Зокрема, за підсумками III кварталу показник до відрахувань становив 56,5 млрд грн.

Також у Нацбанку зазначили, що з 67 платоспроможних банків 44 установи були прибутковими, а 23 – збитковими. Прибуток оцінили на рівні 25,6 млрд грн, а збиток – 18,2 млрд грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ПриватБанк залишився найбільш життєздатним державним банком в умовах війни. Найвищі оцінки отримали великі установи, що входять до іноземних банківських груп або підтримувані західними державами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло