Ситуація в енергосистемі покращиться за кілька днів, якщо не буде нових обстрілів – «Укренерго»

Ситуація в енергосистемі покращиться за кілька днів, якщо не буде нових обстрілів – «Укренерго»

Голова компанії розглядає можливість імпорту е/е з Європи

Ситуація в енергосистемі покращиться за кілька днів, якщо не буде нових обстрілів – 	«Укренерго»

Що сталося. Ситуація в енергосистемі України може покращитися за кілька днів, якщо росіяни знову не обстріляють критичну інфраструктуру.

Джерело. Про це повідомив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. У разі відсутності нових обстрілів у центральному та північному регіонах країни можуть запровадити більш комфортні графіки відключень світла. Утім за словами Кудрицького, ситуація залишається складною в Київській та Харківській областях.

«Дефіцит потужності протягом дня тут змінюється через зміну обсягу споживання та генерації, доступної диспетчеру, але саме в цих регіонах дефіцит перевищує в середньому 1000 МВт», – пояснив очільник компанії.

Зокрема в НЕК розглядають можливість блекауту. Цей сценарій напряму залежить від інтенсивності російських обстрілів. Однак наразі компанія має всі доступні інструменти для забезпечення жителів Києва та області електроенергією.

Ба більше, Кудрицький назвав «перспективним» імпорт е/е з Європи. Натомість ввезення вугля для забезпечення тепла було б складнішим процесом через великі об'єми споживання.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що погодинні вимкнення е/е наразі діють по всій Україні, а аварійні – у 7 областях. Додаткові обмеження необхідні через похолодання та відповідно ріст споживання електроенергії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло