Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за 10 місяців сягнув $6,5 млрд – Мінекономіки
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за 10 місяців сягнув $6,5 млрд – Мінекономіки

Експорт товарів скоротився на 32,3%, імпорт – на 23,9%

Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за 10 місяців сягнув $6,5 млрд – Мінекономіки

Що сталося. Дефіцит зовнішньої торгівля товарами за 10 місяців цього року становить $6,5 млрд.

Джерело. Про це повідомило Міністерство економіки.

Деталі. «За результатами 10 місяців загальний торговельний оборот склав $80,3 млрд , з яких 36,9 млрд припадає на експорт і 43,4 млрд на імпорт. У порівнянні до 10 місяців 2021 року це відповідно скорочення експорту на 32,3%, а імпорту – на 23,9%», – пояснили в міністерстві.

Як пояснив заступник міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, в жовтні вартість українського експорту склала $3,8 млрд , це на 8,2% менше, ніж у вересні. «До цього додалося як зменшення обсягів експорту, так і зниження світових цін на продовольчі та промислові товари. Наразі ми спостерігаємо падіння в металургії. Проте в аграріїв все більш-менш стабільно», – проінформував він.

Найбільшого падіння обсягів експорту в жовтні зазнала гірничо-металургійна галузь: експорт руди скоротився на 286 тис. тонн у порівнянні з вереснем (-21%), чавуну експортували на 127 тис. тонн менше, ніж у вересні (-63%). Проте зріс експорт прутків, повідомило Мінекономіки.

Повідомляється, що експорт пшениці в жовтні зріс на 9,7% до 1,96 млн тонн, кукурудзи – на 2,7% до 2,2 млн тонн. Експорт ріпаку скоротився на 23% до 0,67 млн тонн через те, що закінчився збір врожаю цієї культури.

Уточнюється, що в розрізі країн найбільшими торговими партнерами України є Польща, Румунія, Туреччина, Німеччина.

«Український імпорт у жовтні зріс на 2,6% – до 4,6 млрд доларів. При цьому обсяги зменшилися на 3,1% – до 2,01 млн тонн. Лідером за імпортом залишаються нафтопродукти, на які припадає 25% обсягу і 16% вартості», – зазначили у Мінекономіки.

Бекграунд. Як повідомляв Mind з посиланням на українських митників, за 9 місяців дефіцит зовнішнього товарообігу становив $6,1 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло