Франція виділить 1 млрд євро на «енергетичну революцію» у бідних країнах Півдня

Франція виділить 1 млрд євро на «енергетичну революцію» у бідних країнах Півдня

Макрон вважає теперішні події поштовхом до того, що слід відмовитися від викопного палива

Франція виділить 1 млрд євро на «енергетичну революцію» у бідних країнах Півдня
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про виділення 1 млрд євро для допомоги країнам Півдня в переході на «зелену» енергетику. Про це він заявив на Конференції ООН з клімату (СОР27) у Шарм-ель-Шейху, який проходить цими днями.

Джерело: RFI

Деталі. Президент Франції закликав світову спільноту скористатися можливостями, які надала державам енергетична криза: позбутися залежності від викопного палива, тому що це не лише причина шкідливих викидів, а й ресурс із нестабільними цінами, наголосив він.

Франція закликала розробляти власні відновлювані джерела енергії та атомну енергетику.

Як і глава ООН, Емманюель Макрон закликав багаті країни допомагати бідним країнам адаптуватися до переходу на безкарбонну (з нульовим викидом СО2) енергетику й оголосив про надання Францією 1 млрд євро на цю допомогу.

Макрон пояснив, що виділені кошти будуть спрямовані на створення безкарбонної енергетики в країнах Півдня.

Першим кроком буде співпраця з ПАР, якій Франція допоможе відмовитися від вугілля, розвиваючи екологічно чисті відновлювані ресурси, атомну енергетику, а також програми економії енергії.

Президент Франції уточнив, що країна готується співпрацювати у цих питаннях з Індонезією, Індією, Сенегалом. А також допомагати проводити «енергетичну революцію» у Кенії та Руанді.

Президент Франції наголосив:

«Усі ухвалені в Глазго (попередній саміт СОР26. – Mind) рішення залишаються і повинні залишатися чинними. Наш світ із того моменту змінився, але клімат не може вважатися величиною зі змінним значенням в умовах війни, започаткованої росією на території України. Агресія росії проти України не лише повернула війну на територію Європи, а й занурила світ в атмосферу невпевненості через гостру нестачу енергоресурсів та продовольства в країнах Африки та середземноморського басейну», – зазначив Макрон.

«Дехто може вирішити, що клімат може зачекати порівняно з пріоритетами моменту. Але природні лиха, які відбуваються в низці країн сьогодні, показують нам, що питання клімату стоїть гостро», – наголосив французький президент.

Бекграунд. Нагадаємо: Міжнародне енергетичне агентство раніше заявило, що російська війна й енергетична криза стануть потужним поштовхом до переходу на чисту енергію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло