Кабмін звільнив від сплати ПДВ та ввізного мита важливі для опалювального сезону товари – Шмигаль

Кабмін звільнив від сплати ПДВ та ввізного мита важливі для опалювального сезону товари – Шмигаль

Шмигаль наголосив на важливості цього для покращення забезпечення світлом і теплом, а також зменшення ціни на відповідну продукцію

Кабмін звільнив від сплати ПДВ та ввізного мита важливі для опалювального сезону товари – Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Що сталося. Кабінет Міністрів України (КМУ) звільнив від сплати ПДВ та ввізного мита генератори, трансформатори та інші важливі для проходження опалювального сезону товари.

Джерело. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду. 

Деталі. Йдеться про газогенератори, електричні двигуни й генератори, електрогенераторні установки та обертальні електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі, а також деякі інші товари для енергетики та забезпечення тепла.

Шмигаль наголосив на важливості цього для прискорення ремонтів, покращення забезпечення світлом і теплом, задоволення попиту населення, а також зменшення ціни на відповідну продукцію.

Відповідно до Митного кодексу генератори, вартість яких становить до 500 євро, а вага не перевищує 50 кг, які переміщуються автомобілем, залізницею або морським транспортом, звільняють від письмового декларування та оподаткування. У випадку пересилання генераторів поштою, експрес-відправленням або несупроводжуваним багажем сумарна вартість має бути до 150 євро.

Якщо ж товар перевищує неоподатковувані норми, але загальна вартість яких не перевищує 10000 євро, то його письмово декларують та оподатковують ввізним митом за ставкою 10% від фактурної вартості, а також податком на додану вартість за ставкою 20% від фактурної вартості з урахуванням суми ввізного мита.

Бекграунд. Нагадаємо, що Кабінет Міністрів не планує змінювати систему оподаткування в Україні у 2023 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло