Тайваньська TSMC вкладе $12 млрд в будівництво заводу в США для виготовлення 3-нм чипів

Тайваньська TSMC вкладе $12 млрд в будівництво заводу в США для виготовлення 3-нм чипів

Влада США пообіцяла виробникам напівпровідників різні гранти та пільги за будівництво підприємств

Тайваньська TSMC вкладе $12 млрд в будівництво заводу в США для виготовлення 3-нм чипів
фото DR

Тайванська технокомпанія TSMC готується вкласти багатомільярдні інвестиції в розширення фабрики чипів, що добудовується в Аризоні (США). Найближчими місяцями виробник оголосить про будівництво заводу поряд з уже зведеними потужностями, будівництво яких анонсували ще в 2020 році. Обсяги інвестицій, за деякими даними, будуть такими ж, як і 2 роки тому – $12 млрд.

Джерело. Про це пише WSJ.

Деталі. Поштовхом для збільшення інвестицій у виробництво чипів стало те, що влада США пообіцяла виробникам напівпровідників різні гранти та пільги за будівництво підприємств на американській території.

Майбутній завод TSMC випускатиме чипи відповідно до 3-нм техпроцесу, одного з найбільш передових на сьогодні.

У TSMC заявляють, що офіційна церемонія встановлення першої партії обладнання для виробництва чипів на першому заводі в Аризоні відбудеться в грудні, а початок виробництва намічено на 2024 рік. Якщо раніше компанія збиралася випускати в Аризоні 5-нм чіпи, то тепер йдеться про більш досконалі 4-нм варіанти. Масове виробництво має розпочатися у 2024 році. Про терміни введення в експлуатацію другого заводу поки що невідомо.

При цьому видання зазначає, що попит на деякі чипи обвалився після дворічного стрімкого зростання під час пандемії, під час якої попит на комп'ютерну техніку та електроніку стрімко зростав. Багатьом компаніям, включаючи TSMC, довелося перейти в режим економії та урізати капітальні витрати на найближчу перспективу.

Незважаючи на спад в індустрії, керівництво напівпровідникових компаній все ще розраховує, що в наступному десятилітті глобальні продажі перевищать $1 трлн, тому великі інвестиції у заводи з виготовлення чипів продовжуються.

Цього року США розподілили гранти на виробництво чипів обсягом $39 млрд, самі кошти виділятимуться з наступного року. Крім цього, передбачено й податкові пільги на обладнання для випуску напівпровідників.

У Європі також мають намір до 2030 року збільшити свою частку виробництва на глобальному ринку напівпровідників удвічі до 20%.

Бекграунд. Як повідомлялося, адміністрація Байдена виділила $280 млрд на виробництво чипів у США, щоб конкурувати з Китаєм. З них $52 млрд піде на виробництво, а понад $200 – на наукові дослідження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло