У МЗС рф заявили про проблеми із продовженням зернової угоди з росією

У МЗС рф заявили про проблеми із продовженням зернової угоди з росією

Захарова заявляє, що ЄС чинить перешкоди для експорту російського зерна

У МЗС рф заявили про проблеми із продовженням зернової угоди з росією
фото DR

За словами міністра закордонних справ росії Марії Захарової, при ухваленні рішення про відновлення Чорноморської зернової ініціативи найближчими тижнями росія візьме до уваги перешкоди для експорту російських товарів, які нібито створює Європейський союз.

Джерело. Про це повідомляє CNBC з посиланням на заяву міністерства.

Деталі. «Ми шкодуємо, що щодо російської частини зернової угоди досі немає прогресу. ЄС продовжує чинити перешкоди на шляху наших добрив та сільськогосподарської продукції на світові ринки. Ми візьмемо це до уваги, коли постане питання про продовження зернової угоди», – сказала Захарова на брифінгу.

За її словами, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, головний ініціатор угоди, запропонував чорноморську зернову ініціативу як комплексну угоду для вигоди всіх сторін. А росія нібито наразі не отримує обіцяних вигод.

Угода дозволила Україні експортувати до 10 млн тонн зерна та інших продуктів харчування з моменту її укладання у липні. Незважаючи на нетривале призупинення росією своєї участі наприкінці жовтня, угода виявилася успішною для України, ООН та Туреччини.

Угода діє до 19 листопада, і Гутерріш наполягає на тому, щоб обидві сторони продовжили участь та продовжили умови угоди, щоб усунути перешкоди для експорту російського зерна та добрив.

Бекграунд. Більше про те, в які країни і в якій кількості вирушило українське зерно – в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло