Наступного року ЄС надаватиме допомогу Україні регулярними траншами – віцепрезидент ЄК

Наступного року ЄС надаватиме допомогу Україні регулярними траншами – віцепрезидент ЄК

Після загального погодження МФД+ Єврокомісія не муситиме знову погоджувати з країнами-членами кожне перерахування

Наступного року ЄС надаватиме допомогу Україні регулярними траншами – віцепрезидент ЄК
Фото: flickr.com

Що сталося. У Єврокомісії були певні правові труднощі в реалізації пакета макрофінансової допомоги для України у 2022 році, але зараз опрацьовуються правові пропозиції, які дозволять забезпечити стабільне і передбачуване фінансування для України наступного року в обсязі 18 млрд євро.

Джерело. Про це у Брюсселі під час пресконференції з представлення пропозицій з надання Україні МФД+ сказав виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає «Укрінформ».

Деталі. «Ми мали певні організаційні труднощі. Наприклад, цього року програма надзвичайної макрофінансової допомоги потребувала певних гарантій від країн-членів, саме тому ці обговорення були важкими. Наші пропозиції на наступний рік включають більш об’ємний і стабільний пакет у 18 млрд євро, якщо порівнювати його з фінансовими інструментами цього року. Ми розраховуємо зробити перші виплати вже у січні, щоб відповісти на негайні фінансові потреби України.

Цього року ми виплатимо Україні 2,5 млрд євро до кінця цього місяця і ще пів мільярда – наступного місяця», – повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії.

Він зауважив, що наступного року макрофінансова допомога ЄС виділятиметься для України регулярними траншами, при цьому після загального погодження МФД+ на рівні країн-членів Єврокомісія не матиме необхідності знову погоджувати з ними кожне таке перерахування. Водночас, відповідно до політики обумовленості надання МФД+, Єврокомісія даватиме оцінку запровадженим реформам та проводитиме консультації із країнами-членами перед черговими траншами.

Бекграунд. Нагадаємо: сьогодні Європейський Союз оприлюднив свій пакет у розмірі 18 млрд євро, щоб допомогти покрити фінансові потреби України наступного року у рамках фіксованої системи після того, як обіцяні виплати було відкладено на кілька місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло