Біткойн обвалився на 77% через крах однієї з найбільших криптобірж світу

Біткойн обвалився на 77% через крах однієї з найбільших криптобірж світу

Binance передумала купувати FTX

Біткойн обвалився на 77% через крах однієї з найбільших криптобірж світу
фото Shutterstock

Станом на 15.00 четверга 10 листопада біткойн коштував – $16 600.

Це на 77% менше, ніж його вартість була рівно рік тому – $67 734 на закритті 9 листопада і майже $68 992 в ході торгів 10 листопада 2021 року.

Про це пише Reuters.

Біткойн останнім часом все більше втрачав у вартості. З середини червня діапазон становив приблизно $18 000-25 000, а з середини вересня він звузився ще більше – $18 000-21 500. Обвал стався останніми днями після того, як найбільша криптобіржа Binance повідомила про намір купити біржу FTX (входить до топ-5), яка почала переживати кризу ліквідності – її почали залишати клієнти.

Однак у середу Binance, ознайомившись із звітністю FTX, відмовилася від угоди. «Спочатку ми сподівалися підтримати клієнтів FTX, надавши їй ліквідність, але ситуація нам непідконтрольна, і ми не здатні допомогти», – йдеться у заяві Binance.

«Дірка» у фінансах FTX складає $8 млрд, розповіли The Wall Street Journal люди, знайомі із ситуацією. За їх словами, засновник і гендиректор біржі Сем Бенкман-Фрід у середу повідомив інвесторам, що масові запити клієнтів на виведення коштів спровокували кризу ліквідності і біржа потребує антикризового фінансування. FTX сподівається залучити $4 млрд за рахунок додаткової емісії акцій, кажуть джерела WSJ.

За словами джерела Bloomberg, Бенкман-Фрід також сказав: якщо гроші залучити не вдасться, біржі загрожує банкрутство.

У четвер FTX закрила можливість виведення коштів для клієнтів. На межу краху її привели спроби Бенкман-Фріда останніми місяцями рятувати інші криптофірми, які руйнувалися через обвал на ринку криптовалют і підвищення відсоткових ставок центробанками, пише Reuters з посиланням на кількох близьких до засновника FTX людей. Декілька таких угод завдали великих збитків.

“Спочатку FTX рятує фінансові криптопіраміди, що руйнуються. Тепер FTX руйнується сама, і її рятує Binance. Хто врятує Binance, коли звалиться цей поганий картковий будиночок?” – пише економіст Нуріель Рубіні.

Спровокований проблемами FTX вихід ціни біткойна з діапазону вниз говорить про ймовірність подальшого падіння, зазначає він.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні стало відомо, що криптовалюти обвалилися через новину про те, що Binance купить конкуруючу криптобіржу FTX.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло