Розвідка США: росія не змогла провести випробування ядерної торпеди “Посейдон”
США вважають, що росіяни могли зіткнутися з технічними труднощами через санкції

В останні тижні США спостерігали, як російські військово-морські кораблі готуються до можливого випробування нової торпеди з ядерною силовою установкою.
Джерело. Про це CNN повідомив високопосадовець, безпосередньо знайомий із ситуацією.
Деталі. Серед кораблів, які брали участь у підготовці, був модифікований для спеціальних операцій підводний човен з крилатими ракетами «Бєлгород», здатний запускати безпілотні підводні апарати, у тому числі торпеду «Посейдон».
Минулого тижня було помічено, що судна залишають полігон в Арктичному морі та повертаються до порту, не провівши випробування. США вважають, що росіяни могли зіткнутися з технічними труднощами.
«Це можна розглядати як частину ширшої картини та нещодавніх військових невдач росії, яка відправляє погано навчені та недостатньо оснащені війська в Україну, – сказав CNN західний дипломат. – Військова промисловість росії переживає непрості часи, і ми також бачимо, що санкції Заходу щодо високотехнологічної військової продукції дають ефект і мають тривати».
Росія може спробувати знову випробувати торпеду, але посадовці зазначають, що вода в районі випробувань незабаром почне покриватися льодом, що обмежить вікно для операцій.
Випробування торпеди, ймовірно, призвело б до ще більшого загострення напруженості у відносинах із США, поки Вашингтон та його союзники уважно стежать за будь-якими ознаками підготовки росією застосування ядерної зброї у війні в Україні.
США також приділяють особливу увагу будь-яким можливим випробуванням торпеди «Посейдон».
Торпеда «Посейдон» – безпілотний підводний апарат з ядерною силовою установкою, здатний нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси. Його ядерна силова установка дає “Посейдону” практично безмежну дальність польоту.
США не вірять, що випробування включало б вибух ядерного заряду. Однак потенційна небезпека може бути через несправність ядерної рухової установки.
Президент путін вперше оголосив про існування системи «Посейдон» у своєму зверненні до нації у 2018 році, назвавши її «інноваційною» новою зброєю.
«Ядерний енергоблок унікальний своїми невеликими розмірами, пропонуючи при цьому дивовижне співвідношення потужності та ваги. Він у сто разів менший, ніж ті, що стоять на сучасних підводних човнах, але все ж таки потужніший і може у 200 разів швидше переходити в бойовий режим, тобто виходити на максимальну потужність», – сказав тоді путін.
У листопаді 2020 року Крістофер Форд, тодішній помічник держсекретаря з міжнародної безпеки та нерозповсюдження, заявив, що «Посейдони» призначені для «затоплення прибережних міст США радіоактивними цунамі».
Згідно зі звітом CRS, субмарина «Бєлгород» зможе нести до восьми «Посейдонів», хоча деякі експерти з озброєння кажуть, що його корисне навантаження, швидше за все, становитиме шість торпед.
Бекграунд. Як повідомлялося, в Держдепі занепокоїлися розробкою в росії безпілотників «Посейдон» з ядерним зарядом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].