Криптобіржа FTX подала заяву про банкрутство у США

Криптобіржа FTX подала заяву про банкрутство у США

Її засновник Сем Бенкман-Фрід пішов з посади гендиректора

Криптобіржа FTX подала заяву про банкрутство у США
фото DR

Криптовалютна біржа FTX подала заяву на початок процедури банкрутства в США. Компанія подала заяву після того, як не змогла впоратися із масовим виведенням коштів клієнтами.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Виконавчий директор компанії Сем Бенкман-Фрід подав у відставку, але, за його словами, буде сприяти впорядкованій зміні керівництва.

Новим гендиректором компанії стане фахівець із реструктуризації Джон Дж. Рей III. Зокрема, він займався справою про банкрутство енергетичної компанії Enron.

До складу поданого до суду позову про банкрутство входить американський підрозділ FTX, трейдингова фірма Alameda та ще близько 130 афілійованих компаній.

Банкрутство відповідно до глави 11 (зазвичай передбачає реорганізацію для збереження бізнесу та дозволяє продовжувати роботу) дозволить FTX Group оцінити ситуацію та розробити план для «максимального відшкодування збитків зацікавленим сторонам».

Компанія має «цінні активи, якими можна ефективно управляти тільки організовано», заявив Рей.

Бекграунд. Проблеми з ліквідністю почалися у FTX на початку листопада 2022 року. Щоб впоратися з кризою, Бенкман-Фрід останніми днями намагався знайти від $6 млрд до $8 млрд, пише FT.

Засновник також намагався домовитися з Binance – та мала допомогти проекту і могла викупити його.

Але після перевірки новин про нецільове використання коштів клієнтів і можливих розслідувань проти компанії в США криптобіржа відмовилася від купівлі неамериканського бізнесу FTX.

Як повідомлялося, біткойн обвалився на 77% через крах однієї з найбільших криптобірж світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло