Демократична партія Байдена втримала контроль за Сенатом США

Демократична партія Байдена втримала контроль за Сенатом США

На виборах до Конгресу лідирують республіканці

Демократична партія Байдена втримала контроль за Сенатом США
Фото: flickr.com

Що сталося. У США демократична партія президента Джо Байдена виборола перемогу на виборах в Сенат. 

Джерело. Про це повідомляє The Associated Press.

Деталі. Після перемоги в останньому непорахованому окрузі – штаті Невада – демократи отримали 50-те місце в Сенаті та втримали контроль за ним. Натомість республіканці контролюють 49 місць.

Ще в грудні відбудеться другий тур в штаті Джорджії. Але навіть якщо там виграє республіканець, і розклад знову стане 50 на 50, то вирішальним за Конституцією США стане голос віцепрезидента – демократки Камали Харріс. 

Підрахунок на виборах в Палату представників (Конгрес) ще триває. Республіканці поки що мають перевагу у 211 місць проти 204 в демократів. Підрахунок ще триває на 20-ти округах. За прогнозами, тут переможуть республіканці, бо, ймовірно, саме вони виграють у ще 7-8 округах. 

Бекграунд. Нагадаємо: на проміжних виборах американці повністю переобирають Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах.

Вибори в США є важливими для України, оскільки конгресмени та сенатори затверджують гігантські програми допомоги для нашої країни.

«Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого конгрес США схвалив $60 млрд підтримки для України. Коли в травні сенат затверджував понад $40 млрд нової військової та гуманітарної допомоги, лише законодавці-республіканці голосували проти цих пропозицій», – пише французьке інформагентство France24.

Більше читайте у матеріалі «5 підсумків виборів у США».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло