Глава Мінфіну очікує падіння ВВП України цьогоріч на 33–35%

Глава Мінфіну очікує падіння ВВП України цьогоріч на 33–35%

В абсолютних показниках це понад 1 трлн грн

This material is also available in English
Глава Мінфіну очікує падіння ВВП України цьогоріч на 33–35%
Фото: Tima Miroshnichenko/Pexels

Що сталося. Падіння ВВП України у 2022 році може становити 33–35%.

Джерело. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на брифінгу, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. За його словами, в абсолютних показниках це понад 1 трлн грн.

Як повідомлялося, після кращого, ніж прогнозувалося, ІІІ кварталу в Мінекономіки країни говорили про можливість покращення прогнозу падіння ВВП у 2022 році із 33,2% приблизно до 30%. Однак потім наприкінці жовтня під час доопрацювання проєкту держбюджету до другого читання цей показник було покращено лише до 32%.

«Ураховуючи оперативну оцінку ВВП Держстату (падіння реального ВВП у І кварталі на 15,1%, у другому – на 37,2%) та оцінку щодо падіння ВВП на 35% у ІІІ кварталі та на 37% у IV кварталі, річний прогноз падіння реального ВВП у 2022 році було скориговано до 32%», – зазначено в пояснювальній записці.

Крім цього, прогноз зростання ВВП на 2023 рік було погіршено з 4,6 до 3,2%.

Нацбанк України в середині жовтня покращив оцінку спаду економіки цього року з 33,4 до 31,5%, але водночас погіршив свій прогноз зростання ВВП наступного року із 5,5 до 4%.

Перший віцепрем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко минулого тижня повідомила, що російські атаки по об'єктах критичної інфраструктури в жовтні погіршили падіння ВВП до рівня 39% проти жовтня 2021 року, що нижче за показники, які були у вересні–серпні, – 35%.

«За підсумками дев'яти місяців ми оцінюємо падіння ВВП на рівні близько 30%. Однак у разі продовження атак, а як наслідок – відключень, ВВП може впасти нижче», – наводила її слова пресслужба відомства.

Бекграунд. Раніше Мінекономіки прогнозувало, що падіння ВВП України може досягти майже 40% в 2022 році через тривалі відключення е/е.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло