Місія Artemis 1 на Місяць стартувала: NASA запустило космічний корабель Orion

Місія Artemis 1 на Місяць стартувала: NASA запустило космічний корабель Orion

Він полетить до Місяця і проведе на орбіті кілька тижнів

Місія Artemis 1 на Місяць стартувала: NASA запустило космічний корабель Orion
@NASA

Американське агентство з дослідження космічного простору NASA здійснило запуск надважкої двоступеневої ракети Space Launch System з кораблем Orion в рамках місячної місії Artemis 1.

Запуск провели з майданчика 39B Космічного центру імені Кеннеді у Флориді о 09:47 (за київським часом).

Через кілька хвилин після старту корабель Orion та другий ступінь ракети відокремилися від основного носія. Другий ступінь допоможе кораблю набрати потрібну швидкість і вийти на заданий напрямок, після чого він уже самотужки продовжить рух до Місяця.

Попереду Orion чекає 25-денна подорож, протягом якої корабель повинен вийти на орбіту Місяця, здійснити його повний обліт і повернутися на Землю.

Якщо ця місія завершиться успіхом, то NASA стане на крок ближче до того, щоб через кілька років здійснити висадку астронавтів на поверхню Місяця.

Пуск SLS кілька разів переносили. Його було заплановано на 29 серпня, але в результаті скасовано через витік водню і перенесено на 3 вересня. Але й у вересні він не відбувся – також через витік водню. Далі його запланували на 27 вересня, а потім скасували через тропічний шторм Ієн.

За підрахунками експертів, NASA на даний момент витратило на розробку та створення SLS понад $21 млрд.

Якщо нинішню місію буде реалізовано успішно, то в політ у рамках місії Artemis 2 вирушить екіпаж астронавтів. На кораблі Orion вони здійснять обліт навколо Місяця, перебуваючи за кілька тисяч кілометрів від поверхні супутника, після чого повернуться на Землю. Передбачається, що місія Artemis 2 буде запущена у 2024 році.

Висадка астронавтів на поверхню супутника нашої планети відбудеться не раніше 2025 року в рамках місії Artemis 3.

Для цього планується використовувати спеціальний посадковий модуль, оскільки корабель Orion не здатний здійснити м'яку посадку на Місяць. Розробкою модуля Starship HLS, що спускається на поверхню, займається аерокосмічна компанія SpaceX.

Вже зараз NASA відібрало 13 місць у районі південного полюса Місяця, які підходять для майбутньої висадки астронавтів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло