Інвестори подали до суду на колишнього голову FTX і знаменитостей, які рекламували криптобіржу

Інвестори подали до суду на колишнього голову FTX і знаменитостей, які рекламували криптобіржу

У позові вказані 11 відомих спортсменів і акторів, які просували біржу

Інвестори подали до суду на колишнього голову FTX і знаменитостей, які рекламували криптобіржу
фото DR

Криптоінвестори зі США подали в суд на засновника і колишнього гендиректора FTX Сема Бенкмана-Фріда, а також цілий ряд знаменитостей, включаючи гравця НФЛ Тома Брейді і коміка Ларрі Девіда, які рекламували криптобіржу. В позові їх звинувачують у використанні шахрайських методів для просування FTX.

Джерело. Про це пише агентство Reuters.

Деталі. У груповому позові, поданому у вівторок в окружний суд Маямі жителем Оклахоми Едвіном Гаррісоном від імені інших власників рахунків криптобіржі, стверджується, що доходні рахунки FTX (yield-bearing account, YBA), які були придбані інвесторами з метою отримання відсотків у криптовалюті, є насправді незареєстрованими цінними паперами, і тому їх продаж здійснюється з порушенням законодавства США.

«Шахрайська платформа FTX, підтримувана організаціями FTX, була нинішнім картковим будиночком, схемою Понці, в якій організації FTX перетасовували кошти клієнтів між своїми непрозорими афілірованими особами, використовуючи кошти інвесторів, отримані за рахунок нових інвестицій в YBA і позик, для виплати відсотків попереднім вкладникам у спробі підтримати видимість ліквідності», – йдеться в позові.

Інтереси позивачів представляють відомі адвокати. Крім Бенкмана-Фріда, в позові вказані 11 відомих спортсменів і акторів, які «або контролювали, просували, допомагали [або] активно брали участь у FTX Trading». FTX Trading – компанія, що базується на Багамських островах, яка керує криптобіржею FTX.

Бекграунд. Також повідомлялося, що експерти підозрюють оточення колишнього гендиректора у зламі криптобіржі FTX і крадіжці $600 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло