Пасажирський “Боїнг” MH17 був збитий помилково замість військового літака — суд в Нідерландах

Пасажирський “Боїнг” MH17 був збитий помилково замість військового літака — суд в Нідерландах

Це не применшує відповідальності і навмисних намірів, вважає суд

Пасажирський “Боїнг” MH17 був збитий помилково замість військового літака — суд в Нідерландах
фото REUTERS ALEXANDER ERMOCHENKO

Гаазький суд в Нідерландах постановив, що малазійський “Боїнг” рейсу МН17 було збито помилково, натомість проросійські сепаратисти повинні були збити військовий літак.

Джерело. Такий висновок зробив суд у Гаазі під час підсумкового засідання.

Деталі. Після важких боїв 16 липня 2014 року сепаратисти з незаконного збройного формування “днр” зазнали тяжких втрат. Наступного дня на лінію фронту привезли «Бук» із росії.

Після того, як було збито цивільний літак, “Бук” терміново вивезли назад в росію, сподіваючись уникнути міжнародного скандалу, зазначив суддя.

Ініціатива та організація перевезення була за обвинуваченим Дубинським, при транспортуванні активну роль грав обвинувачений Харченко, заявили в суді.

Обвинувачений Пулатов за завданням Дубинського здійснював розвідку та створення безпечного коридору для транспортування “Бука”.

Ігор Гіркін (Стрєлков) відповідав за встановлення та постачання зброї, будучи “міністром оборони днр”, вів переговори з відповідальними особами у москві.

У матеріалах справи не вказано, хто конкретно дав вказівку відкрити вогонь.

«Постріл ракети “Бук” не відбувається випадково, ми говоримо про намір і узгодження при пуску ракети по конкретній цілі», – сказав суддя.

Суд заявив, що постріл було зроблено навмисне, в момент удару в “днр” вважали, що літак був військовим, тому атака цивільного борту була помилкою.

Помилка не применшує наміру та навмисності, додали в суді.

Бекграунд. Нагадаємо, суд в Гаазі заочно визнав винними Гіркіна, Дубинського й Харченка в збитті рейсу МН17 і засудив їх до довічного ув'язнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло