Фінляндія витратить на паркан на кордоні з росією $143 млн

Фінляндія витратить на паркан на кордоні з росією $143 млн

москва може у відповідь на вступ країни до НАТО спровокувати кризу з мігрантами на кордоні

Фінляндія витратить на паркан на кордоні з росією $143 млн
фото Shutterstock

Уряд Фінляндії готовий виділити $143 млн на будівництво паркану на кордоні з росією.

Джерело. Про це повідомляє агентство Reuters.

Деталі. Протяжність кордону між країнами становить приблизно 1300 км. У вересні прикордонна служба Фінляндії пропонувала захистити 10–20% кордону на південно-східній ділянці, тобто приблизно 130–260 км. На будівництво такого паркану може піти три-чотири роки, оцінювало відомство.

Будівництво паркану на кордоні з росією влада Фінляндії почала обговорювати після вторгнення росії в Україну. У жовтні фінський парламент одноголосно підтримав цю ідею, рішення також схвалив президент Саулі Ніїністе.

Частина паркану на південно-східному кордоні з росією може бути побудована вже протягом майбутньої зими та весни. Довжина ділянки з тестовим укріпленням становитиме 3 км, на неї можуть витратити 6 млн євро.

Окрім паркану, Фінляндія планує збудувати додаткові укріплення на кордоні з росією: бліндажі та бункери.

Вони повинні вистояти після прямого влучання артилерійського снаряда або ракети та зможуть витримати вибух десятків кілограмів вибухівки, розповідав майор Петтері Війтанен, який керує будівництвом одного з укріплень.

Фінляндія, як і Швеція, після вторгнення росії в Україну відмовилася від свого нейтрального статусу й подала заявку на вступ до НАТО. Поки що вступ країн до альянсу блокує Туреччина. Перш ніж схвалити їхню заявку, Анкара вимагає екстрадувати 73 членів забороненої в країні Робочої партії Курдистану (РПК).

Фінляндія побоюється, що у відповідь на вступ до НАТО москва може відправити потік мігрантів до кордону з метою спровокувати кризу, аналогічну тій, що сталася торік на кордоні Польщі та Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло