«Нам потрібна перемога, а не нічия» — Кулеба попереджає, що Європа може зробити «стратегічну помилку»

«Нам потрібна перемога, а не нічия» — Кулеба попереджає, що Європа може зробити «стратегічну помилку»

Якщо відступити і створити заморожений конфлікт в центрі Європи, він стане “бомбою сповільненої дії”, сказав він

«Нам потрібна перемога, а не нічия» — Кулеба попереджає, що Європа може зробити «стратегічну помилку»
фото DR

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба попередив, що «нічия» між двома країнами буде «стратегічною помилкою» для Європи.

Джерело. Про це пише Sky News.

Деталі. Виступаючи на заході, присвяченому важливості європейської інтеграції, Кулеба сказав, що якщо дозволити росії зробити «паузу» прямо зараз, це створить «бомбу сповільненої дії для замороженого конфлікту в центрі Європи, яка готова вибухнути будь-якої миті».

«Щоразу, коли ми, європейці, залишалися твердими, принциповими, згуртованими та сильними, путін завжди відступав», – сказав він.

“Навпаки, будь-яка ознака слабкості – це запрошення росії до подальшого терору та звірств”, – наголосив він.

«От чому підтримка України має бути стійкою та сильною, і жодні кроки назад у санкціях щодо росії є неприпустимими», – зазначив міністр МЗС.

Він додав, що будь-які «компроміси» щодо України зрештою перетворяться на компроміси щодо безпеки Європи.

З аналогічною заявою виступив президент України Володимир Зеленський, звертаючись до учасників безпекового форуму в канадському Галіфаксі.
«Просто закінчення війни ще не гарантує миру», – сказав український президент, наголосивши, що «росія зараз шукає короткострокового перемир'я – перепочинку, щоб відновити сили».
«Хтось назвав би і це закінченням війни. Але така пауза лише погіршить ситуацію», – також зазначив Зеленський:
«Не можна назвати миром і будь-які ідеї про те, щоб поступитися нашою землею чи нашим суверенітетом, які колись звучали. Аморальні компроміси спричинять нову кров. Справжній довготривалий і чесний мир може стати результатом повного демонтажу всіх елементів російської агресії», – сказав він.
Зеленський нагадав, що «в українській формулі миру – 10 пунктів», вона була представлена ​​президентом на саміті G20 минулого вівторка, 15 листопада.
Вона включає ядерну, продовольчу та енергетичну безпеку, звільнення всіх полонених та депортованих, відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ та припинення боїв, відновлення справедливості, протидію екоциду, недопущення ескалації, фіксацію закінчення війни.

Бекграунд. Як повідомлялося, міністри МЗС України та Естонії узгодили кроки щодо створення спецтрибуналу у справі російської агресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло