Уряд збільшив на 100 млн грн обсяг підтримки виробників сільгосппродукції

Уряд збільшив на 100 млн грн обсяг підтримки виробників сільгосппродукції

Термін реєстрації заяв аграріїв на отримання держдопомоги подовжили до 30 листопада

Уряд збільшив на 100 млн грн обсяг підтримки виробників сільгосппродукції
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Кабінет Міністрів подовжив до 30 листопада термін реєстрації заяв аграріїв у Державному аграрному реєстрі на отримання державної допомоги, у такий спосіб збільшивши на 100 млн грн загальний обсяг підтримки фермерів та інших виробників сільгосппродукції.

Джерело. Про це йдеться на сайті Міністерства аграрної політики і продовольства України (Мінагрополітики).

Деталі. З 1 вересня 2022 року, початку реалізації програми, у Державному аграрному реєстрі наказом Мінагрополітики затверджені до виплат 13 960 заявок. Це дозволило розподілити майже мільярд грн протягом місяця.

«Кількість охочих учасників програми постійно зростає і наразі становить понад 33 000 потенційних отримувачів державної підтримки. Відтак, прийняте рішення дозволить більшій кількості сільгосптоваровиробників отримати кошти», – йдеться в повідомленні.

Кошти, що надають у рамках програм допомоги ЄС на підтримку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, використовують за напрямами:

  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
  • спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

За умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати аграрії, які мають від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів.

Перші можуть отримати 3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення, але не більше 372 000 гривень. Другі – 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, але не більше 530 000 грн.

Бекграунд. Нагадаємо, що уряд виділив 1,5 млрд грн для підтримки фермерів та сільгоспвиробників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло