СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській лаврі

СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській лаврі

Заходи проводять для недопущення використання Лаври як осередку «русского мира» і для убезпечення населення від провокацій, терористичних актів

СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській лаврі
Фото: СБУ

Що сталося. Служба безпеки України (СБУ) проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври в Києві.

Джерело. Про це йдеться в телеграм-каналі спецслужби.

Деталі. Заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Зазначені заходи проводять для недопущення використання Лаври як осередку «русского міра» і для убезпечення населення від провокацій, терористичних актів, а також з метою перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї.

«Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», – підкреслили в СБУ.

Бекграунд. Раніше СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада в одному з храмів Національного заповідника. Під час богослужіння у храмі звучали тези пропагандистського характеру, що вихваляють «русский мір».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло