Рада може повернути ПДВ та акцизи при ввезенні алкоголю і тютюну для магазинів безмитної торгівлі – законопроєкт

Рада може повернути ПДВ та акцизи при ввезенні алкоголю і тютюну для магазинів безмитної торгівлі – законопроєкт

Нові правила пропонують залишити до кінця воєнного та/або надзвичайного стану

Рада може повернути ПДВ та акцизи при ввезенні алкоголю і тютюну для магазинів безмитної торгівлі – законопроєкт

Що сталося. У парламенті зареєстрували законопроєкт, яким посилюють контроль за продажем алкоголю й тютюнових виробів, у тому числі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Джерело. Проєкт закону №8174-2 на сайті Верховної Ради. 

Деталі. Автор законопроєкту Олександр Дубінський пояснює необхідність посилення контролю «збільшенням частки нелегальної тютюнової продукції». Він зазначає, що обсяг тіньового ринку сигарет в Україні оцінюється у 8,5 млрд штук, а сума несплачених податків – 20,7 млрд грн. При цьому частка нелегальної тютюнової продукції продовжує зростати за рахунок підробленої продукції та продукції, маркованої Duty free чи для експорту, що нелегально реалізується в Україні, підкреслює він.

На період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану нардеп пропонує зупинити дію норм стосовно звільнення від сплати ПДВ та акцизного податку при розміщенні алкогольних напоїв і тютюнових виробів, які ввозяться з-за митної території України, у митному режимі безмитної торгівлі.

Ще одне нововведення – прив’язка вартості річної плати за ліцензії на право оптової торгівлі тютюном до мінімальної заробітної плати. В документі зазначено, що вартість такої ліцензії становитиме 300 розмірів мінімальних зарплат, встановленої на 1 січня року, за який вноситься платіж, замість фіксованих 500 000 грн. Тобто якщо мінімальна зарплата на 1 січня 2022 року становила 6500 грн, то сплата за ліцензію за 2022 рік становитиме 1,95 млн грн (підвищення майже в 4 рази).
При цьому вартість ліцензії на оптову торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пропонується підвищити в 641 раз – з 780 до 500 000 грн.

Окрім того, підвищується мінімальний штраф з 17 000 грн до 100 000 грн у разі «оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без наявності ліцензій». Це стосується і реалізації тютюнових виробів та/або рідин, що використовуються в електронних сигаретах, суб’єктам господарювання, які не мають ліцензії на право здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі такими товарами, здійснення розрахункових операцій у формі іншій, ніж безготівковій, суб’єктом господарювання (у тому числі іноземним суб’єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), який отримав ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Передбачена й низка інших санкцій за порушення відповідного законодавства.

Бекграунд. Нещодавно у парламенті також зареєстрували законопроєкт №8174-1, що стосується контролю над підакцизними товарами. Зокрема, йдеться про заборону продажу таких товарів у магазинах безмитної торгівлі – Duty free. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло