Російські залізничники вимагають компенсації за тисячі вагонів, що лишилися в Україні та Фінляндії

Російські залізничники вимагають компенсації за тисячі вагонів, що лишилися в Україні та Фінляндії

Експерти кажуть, що компенсація їм не «світить»

Російські залізничники вимагають компенсації за тисячі вагонів, що лишилися в Україні та Фінляндії
фото DR

Російський Союз операторів залізничного транспорту пропонує Мінтрансу рф підготувати проєкт постанови про компенсацію операторам рухомого складу збитків через конфіскацію частини парку їхніх вантажних вагонів в Україні та Фінляндії.

Джерело. Про це повідомляють «Ведомости» з посиланням на джерела в галузі.

Деталі. На частку членів Союзу операторів припадає понад 70% парку вантажних вагонів у росії.

За даними операторів, сукупно в Україні та Фінляндії застрягло близько 16 000 російських вагонів. Максимальну суму компенсації за їхню втрату вони оцінюють у $237 млн, випливає зі слів джерел видання.

Загальна кількість вантажних вагонів, що належать російським операторам, становить близько 1,2 млн одиниць. Відповідно на території України та Фінляндії затримано більш як 1% від загального парку вантажних вагонів росії.

У березні президент України Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення власності рф та її резидентів без будь-якої компенсації вартості майна. Тоді ж «Укрзалізниця» заявила про плани щодо затримання вантажних вагонів із росії, що знаходяться на території України.

Фінляндія також заарештувала майже 1000 одиниць рухомого складу, які належали російським компаніям із списку санкцій Євросоюзу. У червні їх конфіскували судові пристави країни.

Оператори вирішили просити компенсацію після рішення уряду рф компенсувати втрати власникам вантажівок, заарештованих в Україні. У жовтні уряд вирішив виділити $12 млн автомобільним перевізникам, які працюють на міжнародних маршрутах, як компенсацію за незаконно вилучені транспортні засоби.

Загалом на території України конфісковано або досі залишаються затриманими 139 російських вантажівок і 128 напівпричепів.

Оператори виходять із середньої вартості вагона в $15 000. Новий або випущений нещодавно вантажний вагон коштує близько $30 000.

При цьому експерти зазначають, що дефіциту вагонів у росії зараз немає, тому грошова компенсація операторам не є необхідною. Тому ймовірність надання грошової компенсації у 2022 році є невисокою, оскільки кошти для цього не закладено у бюджеті рф.

Бекграунд. Нагадаємо: «Укрзалізниця» та Deutsche Bahn підписали меморандум про довгострокову співпрацю у відбудові «УЗ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло