Глава «Укренерго» розповів, що енергосистема України готується до дій в разі «блекауту»

Глава «Укренерго» розповів, що енергосистема України готується до дій в разі «блекауту»

Він пояснив, чому енергетики не публікують погодинного графіку споживання

Глава «Укренерго» розповів, що енергосистема України готується до дій в разі «блекауту»
фото Shutterstock

НЕК «Укренерго», оператори систем розподілу, енергетичні компанії серед сценаріїв забезпечення енергопостачання в разі подальших масованих ударів росії по енергосистемі розглядають можливість блекауту та готуються до цього, повідомив голова правління НЕК Володимир Кудрицький.

Джерело. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Деталі. «Укренерго» та інші енергокомпанії, готуючись до найгірших сценаріїв, провели відповідні тренування, підготовчі заходи для того, щоб у разі настання такої події всі чудово знали, що робити, як швидко відновлювати енергосистему», – сказав він під час брифінгу у медіацентрі Києва у вівторок.

Він зазначив, що підготовчою роботою займаються не лише електроенергетики, а й інші оператори критичної інфраструктури та органи влади.

Водночас Кудрицький наголосив, що українська енергосистема, яка вистояла вже шість хвиль повітряних ударів, зокрема найпотужнішу з них 15 листопада, не раз демонструвала свою стійкість.

«Тому далеко не факт, що на нас очікує блекаут», – вважає Кудрицький, висловивши сподівання на покращення можливостей української ППО.

За його словами, ймовірність блекауту залежить від характеру та масштабу завданих енергосистемі ушкоджень під час ракетної атаки.

«Це залежить від дуже багатьох факторів – як спрацювала наша ППО, а востаннє вона спрацювала на відмінно, в які об'єкти влучили ракети, який ступінь пошкодження», – пояснив Кудрицький.

Він додав, що велике значення також має те, в якому стані була енергосистема у момент атаки та який рівень споживання в цей момент.

«Саме тому ми не публікуємо погодинного графіку споживання, щоб не орієнтувати ворога, що відбувається в системі», – уточнив глава «Укренерго».

Водночас він наголосив на необхідності громадян готуватися до можливих тривалих відключень електроенергії, але закликав ставитися до блекауту як до технологічного процесу.

«Блекаут – це не кінець світу, це повне або суттєве погашення енергосистеми, після якого починається відновлення її роботи», – пояснив він.

Бекграунд. Раніше Кудрицький зазначив, що в Україні не залишилося жодної непошкодженої повітряними атаками ТЕС та великої ГЕС, також пошкоджено практично всі ключові підстанції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло