Китай хоче неофіційно доєднатися до стелі цін на російську нафту, щоб вторгувати собі знижки — Bloomberg
Пекін поки відмовився купувати сибірську нафту в очікуванні рішення про ціновий поріг

Покупці сирої нафти з Китаю призупинили закупівлі частини російської нафти, очікуючи, коли США і союзники введуть стелю цін, щоб побачити, чи вдасться купити ці партії за більш вигідну ціну.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. За словами трейдерів, кілька партій сибірського сорту ESPO із грудневим відвантаженням залишаються непроданими, і китайські покупці не хочуть закривати угоди до того, як стане відомо про точну цінову межу. Цю межу західні країни збираються оголосити цього тижня.
Однак росія знову заявила, що не продаватиме газ країнам, які запровадять обмеження. Натомість, за словами віце-прем'єра Алєксандра Новака, москва перенаправить постачання «ринково-орієнтованим партнерам» або скоротить виробництво.
Сорт ESPO користується популярністю у нафтопереробних заводів Китаю через високий вихід дизельного палива та коротку відстань доставки. Трейдери кажуть, що багато учасників ринку готові приєднатися до цінової стелі, навіть неофіційно, за умови, що рівень не надто відрізнятиметься від поточних цін.
Рівень граничної ціни на російську нафту країни G7 мають оголосити 23 листопада. Сама заборона на торгівлю вище за певну вартість набуде чинності 5 грудня. Ті, хто порушить правила, втратять доступ до страхових послуг найбільших страховиків. Без страхування суден росія втратить можливість постачати нафту до європейських портів. Так країни Євросоюзу планують обмежити доходи Кремля та його можливість вести війну в Україні.
За оцінкою Міжнародного енергетичного агентства, російській нафтовій галузі доведеться скоротити виробництво у 2023 році на 1,4 млн барелів на добу. Середній видобуток на рік впаде до 9,6 млн барелів на добу – рівня кінця 2000-х, випливає з прогнозу агентства.
Бекграунд. З початку війни російські постачання нафти до Європи впали на 90%, або на 1,2 млн барелів на день, писав Bloomberg. Сьогодні всього 95 000 барелів на день росія постачає до ЄС.
Проте після анонсу європейських санкцій росії вдалося перенаправити значний обсяг нафти до Азії – мільйонів барелів щоденного експорту. За останній місяць 2,45 млн барелів на день росія відправляла до трьох азіатських країн: Китаю, Індії та Туреччини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].