Для проїзду навіть транзитом через аеропорти Чехії росіянам знадобиться віза

Для проїзду навіть транзитом через аеропорти Чехії росіянам знадобиться віза

Нові обмеження для росіян набули чинності

Для проїзду навіть транзитом через аеропорти Чехії росіянам знадобиться віза
фото DR

Чехія обмежила транзит через країну для росіян – тепер для перебування в аеропорту доведеться отримати візу.

Зміни діють із 21 листопада. Віза знадобиться для перебування в аеропортах Чехії для росіян, які прямують через країну транзитом. На сайті чеського МЗС у списку країн, громадянам яких потрібна така віза, росія вже з'явилася.

Джерело: Про це повідомляє посольство Чехії в москві.

Деталі. Вимога не торкнеться тих, хто має шенгенську візу, і власників посвідки на проживання у країнах ЄС та Європейського економічного простору, а також у Японії, Канаді та США.

Крім того, документ не потрібен членам сімей громадян ЄС, дипломатам та членам екіпажів держав-учасниць Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.

Вартість візи – 80 євро, зазначає РБК. Для її отримання знадобляться паспорт, фото, відбитки пальців та документи, що підтверджують подорож до кінцевого пункту та відсутність наміру в'їжджати на територію держав-учасниць Шенгену. Також доведеться заповнити спеціальну форму.

Чехія перестала пускати росіян за туристичними візами з 25 жовтня – слідом за Фінляндією, Польщею, Естонією, Латвією та Литвою. При цьому літати транзитом через ці країни можна, хоча деякі мандрівники стикалися з проблемами.

Візи Чехія не видає з 24 лютого, посвідки на проживання – з 25 лютого. Пізніше заборону продовжили до березня 2023 року.

Бекграунд. Нагадаємо, парламент Чехії визнав російський режим терористичним, а депутати підтримали ідею створення спеціального трибуналу для судового переслідування за злочини агресії рф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло