ЄС визнав росію державою – спонсором тероризму

ЄС визнав росію державою – спонсором тероризму

Документ не несе в собі юридичних наслідків, але є символічним

ЄС визнав росію державою – спонсором тероризму
фото Shutterstock

Європейський парламент визнав росію державою – спонсором тероризму. Цей крок, який значною мірою є символічним, став відповіддю на військові удари москви по цивільних цілях, таких як енергетична інфраструктура, лікарні та школи в Україні.

Джерело. Про це пише Sky News.

Законодавчої бази для підтримки цього акту визнання немає, але ЄС уже ввів суворі санкції проти росії.

Зі свого боку президент України Володимир Зеленський заявив, що вітає це рішення, та закликав «ізолювати росію на всіх рівнях».

«Я вітаю рішення Європарламенту про визнання росії державою – спонсором тероризму і державою, яка використовує засоби тероризму. Росія повинна бути ізольована на всіх рівнях і притягнута до відповідальності, щоб покласти край її довготривалій політиці тероризму в Україні та в усьому світі», – написав він.

США чинили опір закликам визнати росію державою – спонсором тероризму, заявляючи, що це може ускладнити ситуацію в їх правовій системі.

Зараз у цьому списку держави, які «неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму», в нього входять Куба, Іран, Північна Корея та Сирія.

Включення в список призводить до обмежень на іноземну допомогу, заборони на експорт зброї, контролю за експортом технологій з потенційним військовим застосуванням та фінансові обмеження.

Це також має значення для суверенного імунітету росії у судах США.

Тим часом у ЄС немає централізованого списку «держав, спонсорів тероризму» і особливих правових наслідків не буде.

Бекграунд. Як повідомлялося, вранці цього дня російські окупанти обстріляли пологове відділення Вільнянської лікарні, внаслідок чого загинуло немовля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло