Країнам ЄС досі не вдалося визначити стелю цін на російську нафту

Країнам ЄС досі не вдалося визначити стелю цін на російську нафту

Польща та балтійські країни не хочуть погоджуватися на ціну $65 за барель і вищу

Країнам ЄС досі не вдалося визначити стелю цін на російську нафту
фото DR

Дипломати Євросоюзу намагаються досягти угоди щодо рівня обмеження ціни на експорт російської нафти. В середу сторонам домовитися не вдалося, переговори продовжаться в четвер. Європейські країни вперлися у кілька жорстких переговорних позицій з боку Польщі, Угорщини, Греції та Мальти і поки що не можуть знайти консенсусу.

Джерело. Bloomberg

Деталі. Польща в середу відхилила запропоновану виконавчим органом ЄС ціну в $65, називаючи її “надто м’якою” для москви, тоді як Греція і Мальта, судноплавство яких транспортує багато нафти, не хочуть опускатися нижче $70. Чим вищою буде стеля, тим більше залишиться можливостей для місцевого бізнесу заробляти на постачанні російської нафти.

Визначення ідеальної ціни – достатньо високої, щоб забезпечити потік російської нафти й уникнути стрибків цін, і достатньо низької, щоб скоротити фінансування російської війни в Україні – є останньою перешкодою в багатомісячних переговорах, ініційованих США.

«Ми шукаємо способи, як знайти загальну основу, щоб механізм можна було реалізувати ідеально прагматичним і ефективним способом, у той же час уникаючи надмірних незручностей для країн ЄС», – зазначив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Німецький лідер також висловив упевненість, що найближчим часом консенсус буде знайдено.

Агентство зазначає, що представлена стеля на рівні $65–70 за барель у жодному разі не вплине на доходи Москви, оскільки ця ціна значно вища за рівень собівартості видобутку.

А угорські дипломати вкотре заявили про те, що вони виступають проти будь-яких обмежень, проте, судячи з усього, блокувати рішення ЄС не будуть, оскільки Угорщина вже вибила собі послаблення на трубопровідну нафту, яку вона отримує з росії нафтопроводом «Дружба».

Занадто жорстка позиція Польщі, як стверджують джерела, дещо дратує решту європейських дипломатів, оскільки тепер лише одна країна блокує гігантську угоду, яка готувалася тривалий час.

Більше того, Польща наполягає на синхронізації нафтових санкцій із 9-м пакетом санкцій проти росії, що може лише затягнути процес.

Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що G7 хоче встановити обмеження цін на російську нафту на рівні $70 за барель, при цьому українська влада просила зменшити стелю цін до мінімуму $20, але розуміла, що це неможливо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло