G7 хоче встановити обмеження цін на російську нафту на рівні $70 за барель — джерело

G7 хоче встановити обмеження цін на російську нафту на рівні $70 за барель — джерело

Українська влада просила зменшити стелю цін до мінімуму $20, але розуміла, що це неможливо

G7 хоче встановити обмеження цін на російську нафту на рівні $70 за барель — джерело
фото Pixaby

Країни G7 розглядають обмеження ціни на російську нафту, що перевозиться морським шляхом, у діапазоні від $65 до $70 за барель.

Джерело. Про це заявив у середу дипломат Євросоюзу на умовах анонімності, пише Sky News.

Деталі. Посли 27 країн ЄС обговорюють пропозицію з метою досягнення спільної позиції до кінця дня.

Як зазначає американська газета The Wall Street Journal, фінальну ціну на російську нафту буде встановлено в межах діапазону $60–70 за барель.

Деякі країни, наприклад Польща та Литва, пропонували встановити стелю набагато жорсткіше – на рівні $20, проте подібний рівень не знайшов розуміння в інших країнах, які сильно залежать від постачання енергоресурсів, зокрема з рф.

Аналогічний рівень просила встановити і влада України, хоча Київ розумів, що такий результат є малоймовірним.

«З точки зору наших партнерів ціна $60 або $65 за барель виглядає виправданою, але з нашого погляду ми хотіли б бачити максимально можливий мінімум, на рівні собівартості видобутку нафти», – наводить WSJ думку економічного радника президента України Олега Устенка.

Як стверджує Reuters, представники коаліції західних країн також обговорювали можливість запровадження динамічної стелі цін, тобто запровадження діапазону цін, який би залежав від поточної ринкової кон'юнктури і змінювався відповідно до ринкової ціни.

Однак від цієї ідеї представники країн відмовилися, оскільки вважали, що подібний механізм залишить російській владі вікно для ринкових маніпуляцій за допомогою скорочення рівня видобутку та постачання нафти на ринок.

Країни G7 планують запровадити обмеження цін на морський експорт російської нафти 5 грудня.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Китай хоче неофіційно доєднатися до стелі цін на російську нафту, щоб вторгувати собі знижки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло