Парламент Румунії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Парламент Румунії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Документ визнає Голодомор злочином, вчиненим проти українського народу та людства

Парламент Румунії визнав Голодомор геноцидом українського народу
romania.europalibera.org

Румунський парламент проголосував у середу за Декларацію, яка засуджує штучно створений голод (Голодомор), якого український народ зазнав у результаті радянської окупації у 1932-1933 роках.

Джерело. Про це пише румунське Радіо Свобода.

Деталі. 248 голосів “за” і один утримався за ухвалення декларації про геноцид українців, жертвами якого стали 10 млн людей.

Документ висловлює солідарність з українським народом і віддає шану жертвам навмисно організованого голоду.

Європейська інтеграція, йдеться в документі, заснована на примиренні та прийнятті трагічних моментів в історії ХХ століття, на побудові спільного майбутнього, заснованого на спільних цінностях та принципах. Пам’ять про такі трагедії допомагає запобігти подібним подіям у майбутньому.

«Голодомор – це унікальне вбивство на території Радянського Союзу, безпрецедентне за масштабами, темпами та характером злочинів. На початку 1930-х мужність і завзятість українців у протистоянні колективізації спровокували протистояння з тоталітарною системою. За оцінками істориків, на початку 1930-х років проти колективізації, терору та насильства з боку радянської влади відбулося понад 4000 повстань(...). Людські втрати внаслідок Голодомору склали близько 10 мільйонів осіб. Реальні цифри ніколи не стануть відомими», – заявив депутат НЛП Александру Мурару.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Також Голодомор визнали геноцидом ще понад 17 країн світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло