Відключення електрики в Україні поставило під загрозу транзит газу в Європу

Відключення електрики в Україні поставило під загрозу транзит газу в Європу

Ситуація із газовою мережею «складна, але під контролем», каже експерт

Відключення електрики в Україні поставило під загрозу транзит газу в Європу
фото Shutterstock

Невеличкий потік природного газу, який все ще тече через Україну до Західної Європи, опинився під загрозою після того, як атаки росії на енергетичну інфраструктуру призвели до відключення електроенергії в більшій частині регіону.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Аварійне відключення електроенергії, запроваджене Україною після серії ракетних ударів росії по виробничих підприємствах та іншій інфраструктурі, призвело до відключення трьох атомних електростанцій і загрожує паралізувати роботу трубопроводу, яким газ проходить через територію України, стверджує Сергій Макогон, колишній начальник оператора газотранспортної системи України та експерт з енергетики.

«Атака росії на газодобувні та електричні мережі України може порушити транзит, – сказав Макогон. – Ситуація складна, але під контролем».

Раніше російські удари вже зупинили потоки нафти на українській ділянці нафтопроводу «Дружба» на кілька годин тиждень тому.

Газовий маршрут через Україну є останнім для російських поставок до західноєвропейських країн.

Бекграунд. Як повідомлялося, Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька атомні електростанції 23 листопада були відключені від енергосистеми України через спрацювання аварійного захисту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло