Група Єрмака-Макфола напрацювала документ для підвищення ефективності санкцій проти рф

Група Єрмака-Макфола напрацювала документ для підвищення ефективності санкцій проти рф

Документ пропонує більш системний підхід до встановлення меж економічних відносин із росією – «Холодна війна 2.0»

Група Єрмака-Макфола напрацювала документ для підвищення ефективності санкцій проти рф

Що сталося. Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії, яку очолюють керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) посол Майкл Макфол, напрацювала новий документ «Заходи щодо підвищення ефективності санкцій».

Джерело. Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Деталі. Документ містить конкретні шляхи, якими здійснюється обхід санкцій, накладених на росію, а також – заклик до підвищення системності санкційних обмежень. 

Зокрема, пропонують створити уніфікований список санкцій, список правопорушників, контрольний список компаній і осіб із високим ризиком, систему «світлофорів» для оцінки дотримання країною режиму санкцій, моніторинг даних про російську торгівлю та покращений обмін даними між союзниками.

Зазначається, що санкції проти росії справляють великий вплив на її економіку. Проте «катастрофічний» вплив санкцій на російську економіку було пом’якшено високими цінами на нафту й газ, а також наявними винятками та шпаринами, які дають змогу їх обійти.

«Деякі лазівки постійно виявляють і закривають, не в останню чергу завдяки увазі ЗМІ та експертним дослідженням», – підкреслили в повідомленні.

Документ пропонує більш системний підхід до встановлення меж для управління та регулювання економічних відносин із росією – підхід «Холодна війна 2.0».

Він може передбачати впровадження спеціального торговельного режиму з рф з метою мінімізації торгівлі та блокування доступу до західних технологій, ринків і фінансів до переходу до мирної зовнішньої політики.

«Це черговий колективний продукт робочої групи, що має реальний прикладний ефект: усі конкретні компанії, схеми обходу санкцій, висновки, зазначені в документі, вже відпрацьовуються нашими партнерами. Ми наполягаємо на посиленні санкційного тиску й на запровадженні максимально системного обмежувального підходу до режиму взаємодії з країною-терористом», – зазначив керівник ОП Андрій Єрмак.

Звіт структуровано за трьома основними секторами: фінансові, енергетичні санкції та військово-промисловий комплекс. 

«Професійні консультанти, які сприяють ухиленню від санкцій, повинні бути основною ціллю для вторинних санкцій, включно із загрозою заборони займатися професійною діяльністю принаймні на кілька років у разі сприяння порушенню санкцій», – наголошує група.

Крім того, вона пропонує санкційній коаліції скласти список порушників («чорний список») транспортувальників нафти, трейдерів, фінансистів, страховиків і постачальників технічних транспортних послуг, які допомагали Росії уникнути нафтового ембарго.

Бекграунд. Раніше група Єрмака-Макфола запропонувала спільні санкції щодо 166 російських пропагандистів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло