Рада може ввести штраф 10% від суми зобов’язань за порушення строків реструктуризації валютних кредитів
За законом у кредиторів є 60 днів для цього

Що сталося. Порушення строків обов’язкової реструктуризації валютних кредитів буде передбачати фінансові санкції для кредитора у вигляді 10% від суми, яка підлягає реструктуризації.
Джерело. Відповідна норма міститься у законопроєкті авторства депутата, члена фракції «Слуга народа» Сергія Гривка.
Деталі. «Невиконання кредитором своїх зобов’язань щодо здійснення всіх обчислень та надсилання позичальнику…інформації про зміну зобов’язань за результатами проведення реструктуризації протягом встановленого строку… тягне за собою відповідальність кредитора у вигляді фінансової санкції, яка накладається Національним банком України, в розмірі 10% від суми зобов’язань, які підлягають реструктуризації», – говориться в проєкті документу. Ця ж санкція передбачається за відмову кредитора безоплатно надати відповідну інформацію щодо реструктуризації у письмовому вигляді. Автор законопроєкту пояснює необхідність зміни діючого закону відсутністю будь-якої відповідальності кредиторів (фінансових установ) за недотримання ними вимог в частині обов’язкової реструктуризації валютних кредитів.
Нині кредитор має 60 днів від дня отримання заяви від позичальника, який і вважається днем реструктуризації. Позичальник зможе звернутися до суду з позовною заявою та планом реструктуризації у разі невиконання кредитором протягом визначеного строку своїх зобов’язань. Якщо позичальник не виконує умов реструктуризації затвердженого судом протягом щонайменше трьох місяців поспіль, кредитор набуває право стягнення в судовому порядку всієї суми заборгованості достроково.
Крім цього, законопроєктом пропонується виключити із закону пункт, який дозволяє скористатися правом реструктуризації зобов’язань тих позичальників, які не мали простроченої заборгованості станом 1 січня 2014 року. На думку автора, такі обмеження суттєво зменшують коло осіб, які мають можливість скористатись наданим правом на реструктуризацію заборгованості.
Бекграунд. Як повідомляв Mind, Рада може повернути ПДВ та акцизи при ввезенні алкоголю і тютюну для магазинів безмитної торгівлі. Раніше, на сайті парламенту опублікували відповідний законопроєкт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].